Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Roudnicko

Autor článku:

Jan Pásler

Jan Pásler

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 06.6.2019

AKTUALIZACE: 6.6.2019

Jinak zajímavé místo

Rubrika: Jinak zajímavé místo

Region: Roudnicko • Destinace: mimo destinaci

PŘÍVOZ VE ŠTĚTÍ

Devítitisícové město Štětí leží na samém okraji Ústeckého kraje. Do krajského Ústí nad Labem je odtud daleko stejně jako do Prahy.

Největším zdejším zaměstnavatelem je známá papírna, přesto mnoho zdejších obyvatel za prací dojíždí. Momentálně mají své dojíždění trochu ozvláštněné.

přívoz

Foto: archív Město Štětí

Přívoz ve Štětí

Do pouhých 50 km vzdálené Prahy jezdí autobusová linka, mnozí obyvatelé Štětí však používají dopravu železniční. Za nějakých 45 minut dorazí rychlík do samého centra metropole. Vlaky do Prahy odjíždějí ze stanice Hněvice, vzdálené asi 1,5 km od centra Štětí. Denně tak můžeme mezi Hněvicemi a Štětím potkávat desítky (a spíš asi stovky) lidí, směřujících na hněvické nádraží, ať už pěšky či na bicyklech. Cestou projíždějí i po unikátním mostě, kde kromě silnice vede i kolej železniční vlečky do papírny. Projíždějí … vlastně projížděli.

MÍSTO MOSTU PROJÍŽĎKA PO ŘECE

Od 1. dubna 2019 do konce srpna 2019 prochází most rozsáhlou rekonstrukcí a jeho služby pěším i cyklistům zajišťuje přívoz. Jezdí ve dvacetiminutovém intervalu od 4.20 hod. ráno a jeho provoz končí chvíli po půlnoci, po příjezdu posledního rychlíku od Prahy. Četností spojů i množstvím přepravovaných pasažérů se tak pravděpodobně jedná o nejfrekventovanější přívoz u nás. Tak se přijďte podívat, přívoz Vám poslouží třeba při přepravě na slavnostní otevření turistické trasy Štětí – Hoštka 16. června 2019 (viz rubrika jiné zajímavosti tohoto magazínu). Přívoz najdete na souřadnicích: 50.4544833N, 14.3700950E.

Fotografie k článku:

přívoz

Foto: archív Město Štětí

Přívoz ve Štětí


Související odkazy:

DALŠÍ INFO

Související články:

POHÁDKOVÝ LES V KRÁSNÉ LÍPĚ
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: