Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Děčínsko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

O ČEM PÍŠE:

KAPELA ČUMBRCI

Sestava: kytara, baskytara, banjo, mandolína, zpěv

Žánr: country

Repertoár: vlastní

Příslušnost: KČT Janov

Kontakt: 603 246 068

KAPELA ČUMBRCI

Sestava: kytara, baskytara, banjo, mandolína, zpěv • Žánr: country • Repertoár: vlastní • Příslušnost: KČT Janov • Kontakt: 603 246 068

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 21.11.2019

AKTUALIZACE: 29.5.2020

Klub českých turistů

Rubrika: Odbor KČT /

Region: Děčínsko • Destinace: mimo destinaci

TURISTŮM HRAJÍ ČUMBRCI

Dědkovská trampská kapela znovu naladila své hudební „harampádí“

Bejvávaly doby, a není to zase tak dávno, kdy české hospůdky vítaly s otevřenou náručí každého potulného muzikanta, co se objevil ve dveřích. Když ten ukázal, že něco umí, tak za pár songů se poměl zadarmo, tu přistálo od vděčných posluchačů pivečko, tu panák, ba i něco dobrého. Jenže to všechno odvál čas. Tuláky s kytarou vytlačily z načančaných restaurantů samohrací aparáty a mediální úderníci s podporou agentů ochranných autorských svazů. To ale neplatí o kapele Čumbrci.

Turistická kapela Čumbrci.

Foto: Martin Zíka

Turistická country kapela Čumbrci v aktuální sestavě prozradila úmysl rozšířit sestavu o další nástroje. Kapelník opatrně naznačuje, že KČT bude mít v budoucnu možná symfonický orchestr.

Na staré dobré časy se možná už opět blýská rosa na kolejích. Pamětníci si možná vzpomenou na kapelu „Dohazovači Děčín“, kteří hodili banjo do žita před více než pětatřiceti lety. V „sametové“ době se vrhli na byznys a na muziku už nezbyl čas. Teď po letech toho zalitovali, sundali kytary z věšáku, vyměnili zrezivělé dráty za lesklé struny a zase začali hrát kamarádům při výročích a oslavách různě po chalupách v české kotlině.

K POSLECHU I DO SKOKU V RYTMU ČUMBRKŮ

Repertoár, kterým disponuje kapela Čumbrci je přepestrý. Hrají (samozřejmě ve svém podání) trampskou klasiku, bluegrass i moderní country pecky z repertoáru amerických hvězd. Tvoří si vlastní texty, jak sami říkají „od špatných po ještě horší“, ale vděčné publikum to vidí jinak. Živě a autenticky baví sebe i své okolí, čímž kolem sebe šíří dobrou náladu. Vůbec nevadí, že je neznáme z televize, a že věk instrumentalistů je úctyhodně pokročilý.

TURISTICKÝ BAND ZAHRAJE I VÁM

Je důležité vědět, že kapela Čumbrci se hlásí ke Klubu českých turistů z Janova. Takže jsou hotovi za vhodných podmínek a okolností podpořit svým vystoupením akce Klubu českých turistů v celé Ústecké oblasti. Pokud tedy chystáte větší akci, kam se živá hudba hodí, neváhejte je oslovit a pozvat. Ostatní záleží na dohodě, ale podmínky jsou velmi příznivé. Zájemci nechť neváhají oslovit čumbrckého dohazovače Richarda Vecha (KČT Janov) na čísle 731 210 753.

KDO JSOU ČUMBRCI:

Jiří „George“ Aubrecht (kytara, mandolína, zpěv, kapelník), Michal „Míťa“ Skákal (basová kytara, zpěv), Jaroslav „Hardy“ Hamouz (banjo), Josef „Vojta“ Vojtek (kytara, zpěv). Mimochodem, jako lákadlo na turistické akce jistě bude dobré na plakátech uvádět, že přijede zazpívat i slavný Pepa Vojtek. Co na tom, že se pak ukáže, že to byla jenom vtipná shoda jmen...

Fotografie k článku:

Turistická kapela Čumbrci. Turistická kapela Čumbrci Kapela Čumbrci. Hola hej, Čumbrci na turné! Turistická kapela Čumbrci

Související odkazy:

ODBOR KČT
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 02.12.2019

Zdravím Čumbrky a projevuji zájem o jejich vystoupení na turistickém festivalu Jdeme do hor!, který se uskuteční 15. února 2020 v Krásné Lípě.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: