Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Šluknovsko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 02.1.2020

AKTUALIZACE: 14.2.2020

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Šluknovsko • Destinace: České Švýcarsko

TURISTICKÝ FESTIVAL „JDEME DO HOR!“

V Krásné Lípě se uskuteční první ročník festivalu horské turistiky.

V sobotu 15. února 2020 ožije kulturní dům v Krásné Lípě na Děčínsku prvním ročníkem nového festivalu, který je tématicky věnován organizované horské turistice. Na programu je několik komentovaných fotografických projekcí zakončených hudebním vystoupením turistické kapely Čumbrci. Festival přímo navazuje na Turistický memoriálek Karla Hofmana.

Vrcholové foto z Marmolády (3 343 m n. m.).

Foto: Karel Veselý

Ochutnávka přednášky o Dolomitech - vrcholové foto z Marmolády (3 343 m n. m.).

Před začátkem festivalu se uskuteční krátký vzpomínkový pochod, který bude již po šesté věnován památce našeho kamaráda a vysokohorského turisty Karla Hofmana z Varnsdorfu. Sraz je v 10.35 před vlakovou stanicí v Rybništi a pak se jde cca 9 km po značené turistické trase přes Farskou kapli a Karlovu výšinu do Krásné Lípy. Cestou zmíníme zajímavosti na trase (například právě probíhající rekonstrukci Dittrichovy hrobky).

ZAHÁJENÍ FESTIVALU V 13.30 HODIN

Akci zahájíme v půl druhé. Zmíníme pár zajímavostí z činnosti Klubu českých turistů a zazní pozvánky na aktuální akce KČT v Ústecké oblasti. Vzpomeneme též tragicky zesnulého kamaráda Karla Hofmana. Pak bude následovat pásmo čtyř komentovaných projekcí.

PROGRAM: HORY TUZEMSKÉ I ZAHRANIČNÍ + COUNTRY

Na prvním ročníku turistického festivalu JDEME DO HOR! shlédneme na velkém kinofilmovém plátně následující přednášky: ITALSKÉ DOLOMITY - Karel Veselý, KRUŠNOHORSKÁ HŘEBENOVKA (Kammweg) - Jan Bělohlávek & Radek Hrdlička, MANASLU - Petr Košek, REZERVACE BORJOMI - Martin Zíka. Od 17 hodin (plusminus) bude vizuální program ukončen a na místo přednášejících nastoupí turistická country kapela ČUMBRCI v čele s frontmanem Josefem Vojtkem. Ta se postará o dobrou zábavu účastníků.

VSTUPNÉ PRO ČLENY KČT ZDARMA

Celý program v krásnolipském kulturním domě je pro členy KČT zdarma (po předložení platné členské karty), pro běžnou veřejnost a turisty bez karty je vstupné 50 Kč. Děti do 150 cm taktéž vstup zdarma. K dispozici bude ve foyer občerstvení ve formě bufetu (nealko/alko, studené/teplé nápoje, něco k zakousnutí). Tamtéž bude připravena malá výstava fotografií vysokohorského vůdce Karla Veselého z KČT Děčín.

MOŽNOST UBYTOVÁNÍ PRO PŘESPOLNÍ ÚČASTNÍKY

Účastníci ze vzdálenějších míst, kteří by měli zájem na druhý den ještě vyrazit na tůru v okolí Krásné Lípy mohou využít nabídky ubytování v pensionu Goliáš (v sousedství kulturního domu). Ceny 360,- až 480,- Kč za osobu s možností snídaně 95 Kč. Tel.: +420 739 722 330.

NA MÍSTĚ BUDE MOŽNÉ ZAKOUPIT KALENDÁŘ TURISTICKÝCH AKCÍ 2020

Pro ty, kdo se o turistiku intenzivněji zajímají, bude za 20 Kč k mání nový katalog turistických akcí KČT Ústecké oblasti pro rok 2020. Partnery prvního ročníku turistického festivalu JDEME DO HOR! jsou KČT Děčín, KČT Krásná Lípa, KČT oblast Ústecký kraj a město Krásná Lípa, které si v letošním roce připomíná kulaté výročí 150 let svého povýšení. Připojujeme pár fotografií jako ochutnávku programu.

Fotografie k článku:

Vrcholové foto z Marmolády (3 343 m n. m.). KČT Děčín v Dolomitech Ochutnávka přednášky o Dolomitech. Výstup českých vysokohorských turistů na Marmoládu (3 343 m n. m.). Hora Piz Boè (3 152 m n. m.) Ochutnávka přednášky o Dolomitech. Ochutnávka přednášky o Dolomitech. Ochutnávka přednášky o gruzínském národním parku Borjomi. Ochutnávka přednášky o gruzínském národním parku Borjomi. Ochutnávka přednášky o gruzínském národním parku Borjomi. Plakát prvního ročníku turistického festivalu Jdeme do hor!
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: