Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecko

Autor článku:

Karel Punčochář

Karel Punčochář

PROFIL

O ČEM PÍŠE:

ZUBRNICKÝ MOTORÁČEK

Turistická železnice DÚK (T3)

Výročí 131 let otevření trati

Turistický pochod po zrušeném úseku trati

Termín konání: 27. 3. 2021

Komentovaný výlet

Prodloužený úsek muzejní železnice

Retrospektivní výstava - film Páni kluci

Jízda historickým vlakem

ZUBRNICKÝ MOTORÁČEK

Turistická železnice DÚK (T3) • Výročí 131 let otevření trati • Turistický pochod po zrušeném úseku trati • Termín konání: 27. 3. 2021 • Komentovaný výlet • Prodloužený úsek muzejní železnice • Retrospektivní výstava - film Páni kluci • Jízda historickým vlakem

NAŠE TIPY:

60. Jarní turistický sraz Turistický gastrofest 2021 Depandance Bušeranda Janov Rozhledna Lucemburkův kopec

Publikováno: 13.2.2020

AKTUALIZACE: 20.3.2021

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Ústecko • Destinace: České středohoří

JARNÍ PUTOVÁNÍ PO LOKÁLCE SE ODKLÁDÁ

Ani druhý pokus o první ročník putování po museální železnici nevyšel

Pochod po tělese prozatím zrušené části železniční trati Úštěk – Zubrnice se kvůli epidemii opět odkládá. Pořadatel zatím nestanovil náhradní termín. Pravděpodobně se uskuteční v letních měsících. Akce se měla konat u příležitosti výročí 131 let od otevření železniční tratě Velké Březno – Lovečkovice – Úštěk.

Historický motoráček Hurvínek - Zubrnická museální železnice

Foto: Karel Punčochář

Historický motorový vůz Hurvínek je největším lákadlem Zubrnické museální železnice. Díky podpoře Ústeckého kraje jezdí v letní sezóně jako pravidelná turistická linka T3. Na trati platí tarif DÚK, můžete s ním tedy jet i na výhodnou síťovou jízdenku. Svezete se s ním i při akci Jarní putování po lokálce.

UKÁZKA OBNOVY KOLEJIŠTĚ

Start VELKÉ TRASY bude v Úštěku na horním nádraží, kde proběhne ukázka postupné obnovy kolejiště a obnovy trati směr Habřina s plánovaným provozem drezín.

ZASTAVENÍČKO FILMOVĚ NOSTALGICKÉ

Dále se půjde přes Hradec a Dolní Vysoké na bývalou zastávku Levín, kde se před 46 lety natáčel film Páni kluci. Z Levína se stoupá v táhlém oblouku do nádraží Lovečkovice. Zde bude možnost občerstvení a prohlídky železničního minimuzea.

PODAŘILO SE OBNOVIT „DALŠÍ KILOMETR“

Odtud trasa stále klesá okolo Klínků a Touchořin k obci Zubrnice, před kterou je možno prohlédnout si 1000 m dlouhý úsek trati, který byl obnoven v minulých letech.

TŘÍKILOMETROVÝ OKRUK PRO DĚTI

Pro rodiny s malými dětmi bude připravena okružní trasa pochodu se startem i cílem v Zubrnicích na nádraží. Převážná část trasy vede mimo značené trasy KČT po tělese bývalé dráhy, v terénu bude trasa vyznačena samolepkami a fáborky.

MĚL BÝT VYPRAVEN MIMOŘÁDNÝ VLAK

Cíl pochodu je plánován na nádraží v Zubrnicích. Zde proběhne program s občerstvením - prohlídka železničních expozic. Na památku lze nakoupit suvenýry. Pro účastníky akce vypravíme mimořádný historický vlak Zubrnice > Velké Březno s návazností na spoj ve směru Ústí nad Labem.

PŘIJĎTE PODPOŘIT JEDINOU MUZEÁLNÍ TŘAŤ V ÚSTECKÉM KRAJI
(AŽ TO BUDE MOŽNÉ)

Těšíme se na vaši účast, pakliže druhý pokus o „Jarní putování po lokálce“ bude možné vzhledem k vládním epidemiologickým opatřením uskutečnit. Akci pořádá Zubrnická museální železnice, z. s., Petr Toman, tel. 606 219 743, remost@post.cz ve spolupráci s KČT Loko Ústí nad Labem, Karel Punčochář.

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME INFORMOVAT!

Fotografie k článku:

Historický motoráček Hurvínek - Zubrnická museální železnice Obec Zubrnice v Ústeckém kraji Příjezd páry po museální železnici do Zubrnic Jedna z drezín s Martinem Havránkem, členem spolku Zubrnická museální železnice Obnovená část železniční tratě u Zubrnic Historické železniční exponáty u železniční stanice v Zubrnicích Část opravené tratě u železniční stanice v Zubrnicích Kolejiště směrem k silničnímu přejezdu nad Zubrnicemi Stav železniční tratě v roce 2012 směřující k Lovečkovicím Na trati s drezínou v roce 2019 Bývalá železniční stanice v Lovečkovicích Informační panel u bývalé železniční stanice v Lovečkovicích Úsek museální železnice u Lovečkovic čeká na pilné ruce.

Související články:

ZUBRNICKÝ MOTORÁČEK
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 18.02.2020

Velmi rád bych se zúčastnil, ještě jsem neměl tu čest projet se zubrnickým motoráčkem. M.

Komentováno: 03.03.2020

Skvělá zpráva, ale jen jedno upřesnění. Určitě se nejedná o první ročník, ale o obnovenou tradici. Pochodů po zrušené trati Zubrnice - Úštěk jsem se na konci devadesátých let a v prvních letech nového století osobně zúčastňoval. Tehdy se chodilo jen směrem od Zubrnic do Úštěka, ale taky po odbočce do Verneřic. Roman Nešetřil, Proboštov

Komentováno: 10.03.2020

Velká škoda pro organizátory (že Karle), ale sólo a malé party si to mohou uskutečnit. A díky tedy za námět a info o možnostech trasy. Karel V

Komentováno: 08.01.2021

Když by se šlo ve dvojicích a s rozestupy, tak by to šlo i s kovidem, ne? Těším se, že tentokráte to vyjde. Děčíňák

Komentováno: 04.03.2021

A je to zas v háji. Tak snad v létě. Jsme se těšili, jak oslavíme jaro výletem. Irena

DALŠÍ ČLÁNKY Z REGIONU: České středohoří


PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: