Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecko

Autor článku:

Karel Punčochář

Karel Punčochář

PROFIL

O ČEM PÍŠE:

ZUBRNICKÝ MOTORÁČEK

Turistická železnice DÚK (T3)

Výročí 130 let otevření trati

Turistický pochod po zrušeném úseku trati

Termín konání: podzim 2020

Komentovaný výlet

Prodloužený úsek muzejní železnice

Retrospektivní výstava - film Páni kluci

Jízda historickým vlakem

ZUBRNICKÝ MOTORÁČEK

Turistická železnice DÚK (T3) • Výročí 130 let otevření trati • Turistický pochod po zrušeném úseku trati • Termín konání: podzim 2020 • Komentovaný výlet • Prodloužený úsek muzejní železnice • Retrospektivní výstava - film Páni kluci • Jízda historickým vlakem

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 13.2.2020

AKTUALIZACE: 16.3.2020

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Ústecko • Destinace: České středohoří

JARNÍ PUTOVÁNÍ PO LOKÁLCE ZRUŠENO

AKCE ZRUŠENA!!!

U příležitosti 130 let od otevření železniční tratě Velké Březno – Lovečkovice – Úštěk měl proběhnout z iniciativy nadšenců spolku Zubrnické museální železnice dne 21. 3. 2020 první ročník pochodu po tělese zatím zrušené části trati Úštěk – Zubrnice. TURISTICKOU VEŘEJNOST UPOZORŇUJEME, ŽE V DŮSLEDKU VLÁDNÍCH OPATŘENÍ K EPIDEMII COVID 19 BYLA AKCE ZRUŠENA.

Historický motoráček Hurvínek - Zubrnická museální železnice

Foto: Karel Punčochář

Historický motorový vůz Hurvínek je největším lákadlem Zubrnické museální železnice. Díky podpoře Ústeckého kraje jezdí v letní sezóně jako pravidelná turistická linka T3. Na trati platí tarif DÚK, můžete s ním tedy jet i na výhodnou síťovou jízdenku. Svezete se s ním i při akci Jarní putování po lokálce.

PŘIPRAVENY BUDOU 2 TRASY:

Trasa: 14 km,
Start: 8.00 - 11.00 hodin Úštěk horní nádraží
Trasa: 3 km (rodinný okruh)
Start: 9.00 - 13.00 hodin Zubrnice, nádraží
Společný cíl: 10.00 - 17.00 hodin Zubrnice, nádraží

HLAVNÍ TRASA POCHODU „JARNÍ PUTOVÁNÍ PO LOKÁLCE“ JE URČENA ZEJMÉNA PRO ŽELEZNIČNÍ NADŠENCE:

Start v Úštěku proběhne na horním nádraží, kde bude ukázka postupné obnovy kolejiště a trati směr Habřina s plánovaným provozem drezín. Poté se účastníci vydají po trase lokálky přes Hradec a Dolní Vysoké na bývalou zastávku Levín, kde bude vzhledem k 45. výročí od natáčení filmu Páni kluci připravena malá výstava s dobovými fotografiemi.

Z Levína se stoupá v táhlém oblouku do nádraží Lovečkovice. Zde možnost občerstvení a prohlídky železničního minimuzea. Trasa odtud poté stále klesá okolo Klínků a Touchořin k obci Zubrnice, před kterou je možno prohlédnout si 500 m dlouhý úsek, který byl obnoven v létě 2019.

Cíl pochodu je plánován na nádraží v Zubrnicích, kde bude možnost občerstvení, prohlídka železničních expozic a nákup suvenýrů.

NA TRATI T3 (ZUBRNICKÝ MOTORÁČEK) BUDE VYPRAVEN MIMOŘÁDNÝ VLAK

Na závěr akce bude vypraven mimořádný historický kyvadlový vlak na trase Zubrnice – Velké Březno – Zubrnice. Ve Velkém Březně bude možnost přestupu na vlakové a autobusové spoje ve směru Ústí nad Labem a Děčín. Spoj bude ze Zubrnic odjíždět vždy po naplnění kapacity v odpoledních hodinách a jízdné bude dobrovolné.

JARNÍ „MINIPUTOVÁNÍ“ PO LOKÁLCE - KRÁTKÁ RODINNÁ TRASA KOLEM ZUBRNIC

Pro rodiny s malými dětmi bude připravena okružní trasa pochodu se startem i cílem v Zubrnicích na nádraží.

Převážná část obou tras vede mimo značené trasy KČT po tělese bývalé dráhy, v terénu bude vyznačeno samolepkami a fáborky.

TURISTICKOU VEŘEJNOST UPOZORŇUJEME, ŽE V DŮSLEDKU VLÁDNÍCH OPATŘENÍ K EPIDEMII COVID 19 BYLA AKCE ZRUŠENA.

Uvažuje se o náhradním termínu na podzim 2020, který upřesníme později.

Fotografie k článku:

Historický motoráček Hurvínek - Zubrnická museální železnice Obec Zubrnice v Ústeckém kraji Příjezd páry po museální železnici do Zubrnic Jedna z drezín s Martinem Havránkem, členem spolku Zubrnická museální železnice Obnovená část železniční tratě u Zubrnic Historické železniční exponáty u železniční stanice v Zubrnicích Část opravené tratě u železniční stanice v Zubrnicích Kolejiště směrem k silničnímu přejezdu nad Zubrnicemi Stav železniční tratě v roce 2012 směřující k Lovečkovicím Na trati s drezínou v roce 2019 Bývalá železniční stanice v Lovečkovicích Informační panel u bývalé železniční stanice v Lovečkovicích Úsek museální železnice u Lovečkovic čeká na pilné ruce.

Související články:

ZUBRNICKÝ MOTORÁČEK
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 18.02.2020

Velmi rád bych se zúčastnil, ještě jsem neměl tu čest projet se zubrnickým motoráčkem. M.

Komentováno: 03.03.2020

Skvělá zpráva, ale jen jedno upřesnění. Určitě se nejedná o první ročník, ale o obnovenou tradici. Pochodů po zrušené trati Zubrnice - Úštěk jsem se na konci devadesátých let a v prvních letech nového století osobně zúčastňoval. Tehdy se chodilo jen směrem od Zubrnic do Úštěka, ale taky po odbočce do Verneřic. Roman Nešetřil, Proboštov

Komentováno: 10.03.2020

Velká škoda pro organizátory (že Karle), ale sólo a malé party si to mohou uskutečnit. A díky tedy za námět a info o možnostech trasy. Karel V

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: