Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecký kraj

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 11.12.2018

AKTUALIZACE: 6.3.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Reportáž z akce / Zajímavá událost

Region: Ústecký kraj • Destinace: mimo destinaci

130 LET KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ

Zasloužilí členové Klubu českých turistů se dočkali ocenění

Jen těžko mohlo někomu uniknout, že naše republika v roce 2018 oslavila sté výročí svého vzniku. Mnohem méně obyvatel naší vlasti však ví, že současně s tímto výročím slaví své významné kulatiny také Klub českých turistů. Ano, již je to 130 let od chvíle, kdy tuto organizaci založil známý cestovatel Vojta Náprstek se skupinou nadšených přátel. Stalo se tak 11. června 1888 v Praze.

Parní vlak k 130. výročí KČT

Foto: Martin Zíka

U příležitosti stého výročí vzniku republiky a 130-ti let existence Klubu českých turistů přijel do Krásné Lípy a následně i do Šluknova turistický parní vlak, který byl početným publikem nadšeně vítán.

Také ústecká oblast Klubu českých turistů si důstojně připomenula toto významné výročí mnoha zajímavými akcemi, kterým dominoval Mezinárodní turistický sraz za účasti kolegů z Německa, Polska a Slovenska konaný 8. května 2018 v Krásné Lípě, Šluknově a okolí (viz foto). Slavnostní tečkou za těmito oslavami je nyní zprovoznění nového internetového turistického magazínu KČT Ústeckého kraje, který právě čtete.

Významnou interní událostí bylo slavnostní zasedání oblasti KČT Ústeckého kraje ke 130. výročí KČT a 100. výročí Československé republiky. Podrobnější zprávu přinesl Karel Punčochář:

Dne 24. listopadu 2018 proběhlo v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem slavnostní zasedání oblasti KČT Ústeckého kraje ke 130. výročí KČT a 100. výročí Československé republiky. Úvodem přivítal předseda oblasti PaeDr. Jan Eichler 148 hostů z celého Ústeckého kraje, mezi kterými nechyběli zástupci Ústeckého kraje, některých měst a destinace Českého Švýcarska. Účastníkům akce poté zazpíval dětský pěvecký sbor několik pěkných písniček, za které se odvděčilo pozorné publikum bouřlivým potleskem. Poté Karel Punčochář seznámil přítomné s historií organizované turistiky oblasti KČT Ústeckého kraje od jejího počátku až po současnost.

Po úvodním programu nastal slavnostní akt vyznamenání 127 turistů, kteří obdrželi za obětavou práci pro KČT pamětní medaili u příležitosti 130. výročí založení Klubu českých turistů. Nezapomnělo se ani na turisty, kteří nás již sledují z nebeských výšin, Miloslava Draxla a MUDr. Zdeňka Borského, za které převzali medaile rodinní příslušníci. Medaili také obdrželi dlouholetý předseda značkařů Ing. Karel Hlaváček a za aktivní spolupráci s KČT redaktorka Českého rozhlasu Sever Eva Bucharová.

Součástí slavnostního aktu bylo také uvedení významných turistů Václava Krčila a MUDr. Zdeňka Borského do Síně slávy oblasti. Slavnostní zasedání mělo i mezinárodní účast, kde mezi hosty byla přivítána vnučka Václava Krčila, paní Eva Kuglová, která přijela ze Švýcarska. Po závěrečné diskuzi a občerstvení se účastníci plni dojmů rozjeli do svých domovů.

Fotografie k článku:

Parní vlak k 130. výročí KČT Čestná salva ve Šluknově Výroční parní vlak ve Šluknově Flašinetář a kaprál Vyznamenání zasloužilých členů KČT Slavnostní aktiv KČT v 130. výročí založení klubu. Slavnostní výroční plaketa Klubu českých turistů.

Související odkazy:

ODBOR KČTDALŠÍ INFO
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: