Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Šluknovsko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 16.12.2018

AKTUALIZACE: 17.2.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Šluknovsko • Destinace: České Švýcarsko

6. TURISTICKÝ MEMORIÁLEK KARLA HOFMANA...

... a první ročník festivalu vysokohorské turistiky JDEME DO HOR!

Skvělá atmosféra jubilejního ročníku pochodu z Rybniště do Krásné Lípy, který je věnován památce našeho kamaráda Karla Hofmana z Varnsdorfu, vykrystalizovala v příkladnou spolupráci několika turistických klubů. A narodila se tak myšlenka uskutečnit pod hlavičkou KČT první festival příběhů z horských expedic nazvaný JDEME DO HOR!

Účastníci memoriálku Karla Hofmana u Farské kaple.

Foto: Martin Zíka

Zastávka na trase jubilejního pátého ročníku u Farské kaple u Rybniště. Karlovu památku si přišli připomenout turisté z Varnsdorfu, Krásné Lípy, Dolní Poustevny i z Děčína.

Trasa vzpomínkového pochodu vede tradičně z obce Rybniště na Děčínsku po červené trase kolem Farské kaple až na rozcestí s modrou, po které vystoupíme na Karlovu vyhlídku. Zde se pokocháme výhledem na zimní krajinu Doubicka, zapálíme Karlovi svíčku. Průvodcem na trase bude Mikuláš Peterka z KČT Krásná Lípa.

TURISTICKÉ NOVINKY NA KRÁSNOLIPSKU

Poté se opět vrátíme na červenou značku a „Nad Vápenkou“ prozkoumáme nově vyznačený modrý úsek na Maškův vrch, kde by měla v budoucnosti stát nová 36m vysoká rozhledna. Další novou zajímavostí na trase je studánka Hanička. Tu v roce 2018 na místě kvalitního pramenu zřídili členové KČT Krásná Lípa (ke studánce nově vede modrá odbočka). Od rozcestí „U pěti cest“ se vrátíme opět na červenou a po Köglerově naučné stezce dojdeme do Krásné Lípy. Celá trasa má 9 km.

FESTIVAL JDEME DO HOR!

Díky příkladné spolupráci s KČT Krásná Lípa bude na memoriálek navazovat první ročník turistického festivalu JDEME DO HOR! Ten se uskuteční v Kulturním domě v Krásní Lípě 15. února 2020 od 13.30 hodin. Na programu je vyprávění ze čtyř vysokohorských expedic doprovázené obrazovou projekcí. Podrobnosti o programu budou včas publikovány v Turistickém magazínu.

Fotografie k článku:

Účastníci memoriálku Karla Hofmana u Farské kaple. Turistický přípitek Mikuláš Peterka - člen KČT Krásná Lípa. Mikuláš Peterka popisuje okolí Doubice Pieta za Karla Hofmana Turisté sledují projekci z vysokohorských expedic. Dezertíček v kavárně Monika v Krásné Lípě.

Související odkazy:

MAPATURISTICKÁ AKCEODBOR KČT
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 17.10.2019

Karel byl skvělej chlap, kterej toho mohl pro Varnsdorf ještě hodně udělat. Škoda ho. Díky a vzpomínám s váma. Vašek

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: