Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecký kraj

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 06.02.2019

AKTUALIZACE: 27.5.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Ústecký kraj • Destinace: mimo destinaci

TURISTICKÁ TOP 30 ÚSTECKÉHO KRAJE

Výběr z pestré nabídky nejzajímavějších turistických akcí v roce 2019

Pokud hledáte důvod jak vyrazit sólo nebo s přáteli na čerstvý vzduch, pak vám nabízíme 30 dobrých tipů, které pro vás Turistický magazín vybral z oblastního kalendáře Klubu českých turistů. Jedná se o prověřené akce s dlouhou tradicí konané v průběhu celého roku na různých místech Ústeckého kraje.

Kletečná a Milešovka - pochod Jarní Milešovka

Foto: Karel Punčochář

Kluby českých turistů jsou aktivní po celý rok, ale samozřejmě nejvíce jejich členové milují jarní probouzení přírody. Na snímku pochod pod jarní Milešovkou a Kletečnou v Českém středohoří.

V oblasti Ústeckého kraje působí třicet aktivních odborů KČT, které dohromady každoročně uskuteční několik set akcí. Většina z nich jsou menší poznávací výlety určené pro členskou základnu, ale přibližně stovka akcí je určena pro širokou veřejnost. Podrobné informace najdete v internetovém oblastním kalendáři na adrese www.kctul.cz, kde jsou k dispozici též přihlašovací formuláře.

TURISTICKÁ TOP 30:

12. ledna 2019 - KRUŠNOHORSKÉ POSELSTVÍ - 17. ročník
Pochod krajinou Krušných hor spojený s poznáváním přírodních a kulturních památek. Trasy jsou značeny na mapách Krušné hory - Chomutovsko, Mostecko. Účastníci obdrží diplom. Pořádá KČT Chomutov.

26. ledna 2019 - Z KLÍNŮ DO KLÍNŮ - 39. ročník
Lyžařský přejezd nebo pěší pochod (podle sněhových podmínek). Délka tras od 6 do cca 25 km. V cíli medaile, diplom a stravenka na občerstvení v restauraci. Pořádá KČT Loko Most.

9. března 2019 - PŘEDJAŘÍ V POOHŘÍ - 35. ročník
Jarní procházka s návštěvou zámku na Pátku, rozhledny Stradonka, Oldřichova dubu v Peruci, Boženiny studánky a galerie "U Plazíka" a u Kozorožce. V cíli je možno navštívit románský kostel ve Slavětíně, kde jsou na hřbitově pohřbeni básník Konstantin Biebl, historik František Štědrý a malíř Jan Novopacký. Pořádá: KČT TJ. Lokomotiva Louny.

9. března 2019 - OD EVŽENKY K EVŽENCE - 39. ročník
Pochod nádhernou krajinou podél řeky Ohře. Start je zároveň i cílem pochodu v restauraci Peřeje v lázeňském areálu Evženie v Klášterci nad Ohří. Každý si může vybrat délku trasy podle momentální fyzické kondice a počasí - z areálu Evženie do Perštejna a zpět nebo z Perštejna pokračovat podél řeky Ohře do Boče, případně až do Stráže nad Ohří. Pořádá KČT Chomutov

23. března 2019 - 166 000 STOP KRAJEM LUČANŮ - 45. ročník
Černčice - kostel sv. Vavřince původně románský ze 12 stol. Pod kostelem se rozkládá statek, který patří z barokních hospodářských areálů u nás k nejlépe zachovalým. Vršovice - na levém břehu Ohře malá vodní elektrárna z roku 1909 (stále v provozu). Počedělice - kostel sv. Havla v gotickém slohu. Slavětín, městys r. 1268 kostel sv. Jakuba Většího. Peruc – zámek - kostel sv. Petra a Pavla - Boženina studánka - Oldřichův dub. Chrastín - rekreační část městyse Peruce. Stradonka - dřevěná rozhledna Pátek – zámek - vodní mlýn. Obora - kostel sv. Kateřiny. Pořádá KČT TJ. Lokomotiva Louny.

13. dubna 2019 - ODEMYKÁNÍ ČERVEŇÁKU - 20. ročník
Setkání přátel turistiky v Ejemově chatě s Frotzlovou rozhlednou na Červeném vrchu 275 m n. m. u Dobroměřic. Pořádá KČT TJ. Lokomotiva Louny.

13. dubna 2019 - JARNÍ VÝLET NA STROPNÍK – 16. ročník
Tradiční jarní výlet na Dušanovu vyhlídku a horu Stropník v Krušných horách. Pořádá TJ Sokol Duchcov.

13. dubna 2019 - ÚSTECKÁ JARNÍ 50 - 53. ročník
Tradiční turistický pochod v okolí Ústí nad Labem. Připraveno je celkem 7 tras od 8 do 50 km pro malé výletníky i výkonnostní turisty. Poznáváme okolní místa a obce kolem Ústí nad Labem v Českém středohoří a samozřejmě také nové kamarády, kteří stejně, jako my, mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu. Každý účastník obdrží placku, pamětní list a diplom. Pořádá KČT Spartak Ústí nad Labem.

19. - 22. dubna 2019 - JARNÍM ŠLUKNOVSKEM - 26. ročník
Krásná příroda a bohatství sakrálních památek na nás čekají v okolí Mikulášovic na Děčínsku, kde se uskuteční tato tradiční velikonoční turistická akce. Čtyřdenní etapový pochod. Pořádá KČT Loko Teplice.

20. dubna 2019 - OTVÍRÁNÍ STUDÁNKY - 37. ročník
Akce spojená s úklidem turistické cesty. Od Penzionu pro seniory Merkur vyrazíme po modré turistické značce, která nás povede po lesní cestě nad cyklostezkou v Bezručově údolí. Dojdeme ke studánce Bohumíra Pokorného, kterou speciálním klíčem a předneseným veršem odemkneme. Pořádá KČT Chomutov.

21. dubna 2019 - VELIKONOČNÍ VÝSTUP NA MĚDNÍK - 49. ročník
Start pochodu je na stadionu v Klášterci nad Ohří o velikonoční neděli od 8.30 do 9.30 a cíl je na vrcholu Mědník. Trasa na vrchol je dlouhá cca 10 km a kopíruje naučnou stezku, kterou zřídily Lesy ČR. Účastníci pochodu obdrží plánek s mapou a v cíli si vyberou velikonoční vajíčko a diplom s velikonočním motivem. Pochod je vhodný i pro rodiny s dětmi. V nedaleké restauraci je možné se občerstvit a zpět se vrátit buď pěšky nebo autobusem. Pořádá KČT Klášterec nad Ohří.

22. dubna 2019 - PRO VELIKONOČNÍ VAJÍČKO NA PRAVDU - 39. ročník
Zřícenina hradu Pravda se nachází jihovýchodně od obce Pnětluky. Archeologické nálezy naznačují, že zde stávalo šlechtické sídlo již ve 14 století. Do dnešních dní se zachovala hradební zeď, hluboké příkopy, parkán a mohutný val s dělostřeleckými stanovišti v severním předhradí. Dnes se stává zřícenina hradu Pravda dostaveníčkem turistů, setkávání dlouholetých přátel a kamarádů. Pořádá: KČT TJ. Lokomotiva Louny.

27. dubna 2019 - JARNÍ PUTOVÁNÍ OKOLÍM LOVOŠE – 40. ročník
Trasy jsou vedeny v naprosté většině po značených turistických cestách v oblasti Českého středohoří. Startovné: 40 Kč, děti 10 Kč, v ceně je zahrnuta doprava na start, pamětní list, oplatka. Pořádá: KČT Lovosice.

27. dubna 2019 - MOSTECKÉ ŠLÁPOTY - 40. ročník
Akce zaměřená na poznávání okolí města Mostu. Pořádá: KČT odbor 106503 Most

1. května 2019 - PRVOMÁJOVÝ VÝSTUP NA KOZÍ VRCH - 72. ročník
Pravidelné setkávání turistů na louce pod Kozím vrchem s následným výstupem na Kozí vrch. Pořádá: KČT, odbor Loko Ústí nad Labem VT

25. až 26. května 2019 - MODRÉ PUTOVÁNÍ - 6. ročník
Etapový pochod nejsevernějším regionem České republiky, který je historicky přezdívaný „České Nizozemí“. Navštívíme rozhledny a zajímavé památky Šluknovského výběžku. Pořádá KČT Děčín.

8. června 2019 - POHÁDKOVÝ LES - 34. ročník
Oblíbená turistická akce pro rodiny s malými dětmi. 24 pohádkových stanovišť a 80 pohádkových bytostí. Na jednotlivých stanovištích bude pro účastníky připraveno zabavení formou dovedností, soutěží a poznávání. Na náměstí bude současně probíhat zábavný kulturní program včetně jarmarku. Pořádá: KČT Krásná Lípa.

29. června 2019 - POCHOD HANY BENEŠOVÉ - 29. ročník
Turistický pochod a běh na památku Hany Benešové. Start je u restaurace Národní Dům v Oseku. Připraveny jsou trasy od 6 do 51 km. Pořádá TJ Sokol Duchcov.

9. až 11. srpna 2019 - SKALNÍ HRÁDKY LABSKÝCH PÍSKOVCŮ – 36. ročník
Třídenní pochody krásnou přírodou Českého Švýcarska, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory. Trasy jsou od 4 do 100 km. Pro účastníky je zajištěno ubytování, mohou plnit podmínky odznaku IVV. , 200, oblastních odznaků Labské pískovce, Krásnolipsko a Köglerovu NS. Součástí pochodu je možnost cykloturistiky a plavání, pořadatel připravuje další aktivity. Od pátku do soboty je zajištěno občerstvení. Pořádá: KČT Krásná Lípa.

22. až 25. června 2019 - POCHOD GIACOMA CASANOVY - 16. ročník
Etapový turistický pochod s mezinárodní účastí turistů z Německa, Polska, Slovenska a Maďarska. Čtvrteční trasy vedou okolím Duchcova, páteční trasy jdou do Českého středohoří, v sobotu vedou trasy do Krušných hor a v neděli okolím Duchcova a Oseka. Pořádá TJ. Sokol Duchcov.

14. září 2019 - PORTA BOHEMICA – 41. ročník
Turistický pochod v okolí Ústí nad Labem, tentokrát směrem Erbenova vyhlídka, hrad Blansko, Kozí vrch, apod. Trasy od 6 do 50 km. Pořádá: KČT Spartak Ústí nad Labem.

21. září 2019 - POCHOD KARLA LÍMA – 21. ročník
Turistický pochod a cyklojízda k uctění zakladatele turistiky v Krušných horách. Start ZŠ J. Pešaty v Duchcově, cíl v Novém Městě v Krušných horách. Trasy 15 – 30 km. Pořádá: TJ Sokol Duchcov.

21. září 2019 - KASTELÁNŮV POCHOD – 23. ročník
Turisty přivítáme na zámku Červený hrádek u Jirkova a odtud se mohou vydat na různá místa v Krušných horách nad městem Jirkovem. Tradiční trasa vede na zámek Jezeří a na vrch Kočičák. Na trase je naučná stezka kolem vojenských opevnění z let 1936 - 1938. Pořadatel zajišťuje ubytování. Pořádá: KČT Chomutov.

5. října 2019 - PODZIMNÍM KRUŠNOHOŘÍM - 43. ročník
Start a cíl u pokladen zimního stadionu Litvínov. Trasy povedou směrem na Dlouhou Louku a Bouřňák. Trasa 8 km je vhodná pro rodiče s dětmi. Pořadatel ubytování nezajišťuje. Pořádá: KČT Litvínov.

12. října 2019 - PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - 27. ročník
Přijďte s námi zakončit turistickou sezónu buřtopečí pod vrchem Rubín nedaleko Podbořan. Vede sem příjemná cesta zakončená bohatým občerstvením. Na vrchu Rubín se nachází rozhledna s dalekým výhledem do kraje. Pořádá: KČT Podbořany.

2. listopadu 2019 - ZAMYKÁNÍ ČERVEŇÁKU - 20. ročník
Setkání přátel turistiky v Ejemově chatě s Frotzlovou rozhlednou na Červeném vrchu (275 m.n.m.) u Dobroměřic. Pořádá: KČT TJ Lokomotiva Louny.

7. prosince 2019 - LOVOSICKÁ VÁNOČKA – 28. ročník
Zábavné pochodování skupin turistické mládeže doplněné stanovišti s veselými soutěžemi. V cíli na vrcholu Lovoše vyhlášení vítěze a ochutnání metrové vánočky od sponzora. Pořádá: KČT Lovosice

7. prosince 2019 - PRŮZKUM SILVESTRA – HRANÁČ - 18. ročník
Výprava na skalnatý vrch v Lužických horách nad Pryskem, odkud jsou za pěkného počasí báječné výhledy na České Středohoří a Děčínskou vrchovinu. Turistika před vánočním časem přes 3 kopce – Břidličný - Prostřední vrch - Ovčácký vrch. Cíl je v hospůdce v Kytlicích. Pořádá: KČT Děčín.

26. prosince 2019 - MEMORIÁL J. MACHOVCOVÉ – 38. ročník
Lyžařský přejezd z Komáří vížky do Moldavy. V případě nepříznivých sněhových podmínek se jde pěšky. Občerstvení v restauraci na Komáří vížce, na startu každý obdrží pamětní list. Pořádá: KČT Loko Most.

31. prosince 2019 – SILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA KLÍČ – 18. ročník
Start posledního pochodu z nádraží ve Svoru, kde se setkají členové různých odborů KČT. Spolu vystoupáme turistickou cestou na vrchol hory Klíč v Lužických horách. Za pěkného počasí supr kruhový výhled. Ochutnávka vánočních specialit a vrcholový přípitek. Pořádá KČT Děčín.

VÍTEJTE MEZI TURISTY!

Jak bylo již zmíněno, podrobné informace o každé akci najdete v kalendáři www.kctul.cz (viz odkaz níže).

Fotografie k článku:

Kletečná a Milešovka - pochod Jarní Milešovka Turisté na Hrazeném Blšanský Chlum (Blšanský Vrch) Střední vrch (Hranáč) s turisty Turistky v dešti Turisté v Lybini u Lubence Silvestrovský výstup na Klíč

Související odkazy:

TURISTICKÁ AKCE
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: