TURISTICKÁ INFORMAČNÍ CENTRA
ÚSTECKÉHO KRAJE

TIC NEWS - Aktuality turistických informačních center
Turistický mabazín - novinky z turistických informačních center

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z INFORMAČNÍCH CENTER

OBSAH >> TŘÍDĚNÍ >>NAJDI INFOCENTRUM:

PODLE DESTINACE PODLE OKRESU

INFORMAČNÍ CENTRA V ÚSTECKÉM KRAJI:

Virtuální informační centrum

DESTINAČNÍ AGENTURA LUŽICKÉ A ŽITAVSKÉ HORY


Služby informačního centra pro destinační agenturu Lužické a Žitavské hory zajišťují jednotlivá TIC v území, a to hlavně RTIC Česká Lípa, TIC Nový Bor, TIC Cvikov, TIC Česká Kamenice, TIC Panská skála, TIC Chřibská, MIC Varnsdorf, TIC Jablonné v Podještědí a TIC v Hrádku nad Nisou.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

DEVÍTKA PARK, HOTEL DEVÍTKA


Devítka Park

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Kulturní informační centrum

DŮM KULTURY STŘELNICE RUMBURK, P. O.


Dům kultury Střelnice Rumburk je příspěvkovou organizací města Rumburk. Organizace vznikla s ohledem na zájmy města a občanů v rámci samostatné působnosti města a v zájmu uspokojování potřeb občanů v oblasti celkového kulturního rozvoje. Hlavním posláním je organizovat široké portfolio kulturních a společenských akcí pro občany města Rumburk i širokého okolí. Dům kultury Střelnice Rumburk se nachází 2 minuty chůze od centra nedaleko letního stadionu.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 1

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

FESTIVE - AGENTURA


Jsme agentura, která je na trhu od roku 2005. Naši členové jsou rekrutováni převážně z řad rytířů. V počátcích jsme se specializovali pouze na období gotiky a baroka. Postupně členové skupiny v rámci rozšíření kvalifikace absolvovali i kaskadérské kursy u pana Petra Jákla. Postupem času jsem na přání zákazníků rozšířili naše obzory o další historická období doslova od pravěku až po 60. léta 20. stol. Všechny tyto období jsme schopni zrealizovat v celodenním programu nebo udělat průřez od pravěku po současnost. Nebojíme se uspořádat akci podle Vašich nejdivočejších představ. Fantazii se meze nekladou!

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Naučné informační centrum

INFOCENTRUM A ROZHLEDNA ELEKTRÁRNY LEDVICE


Infocentrum Elektrárny Ledvice je zaměřené na klasickou uhelnou energetiku a je tak vůbec první svého druhu v České republice. V moderních prostorách našeho infocentra čekají na návštěvníky tři patra plná zábavy a poznání. Třešničkou na dortu je rozhledna umístěná na střeše nejvyšší průmyslové stavby v naší zemi. Z výšky 140 metrů se vám naskytne zcela ojedinělý výhled do okolní krajiny. Neváhejte k nám proto zavítat.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 1

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

INFOCENTRUM KČT DĚČÍN


Klub českých turistů Děčín je občanské sdružení pro vyznavače pohybu v přírodě. Věnujeme se zejména pěší turistice, cykloturistice, v zimě běžkaření. Činnost KČT Děčín je velmi rozmanitá a můžete ji sledovat v našem plánu akcí. Našim členům poskytujeme metodickou podporu při pořádání akcí.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

INFORMAČNÍ CENTRUM BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ


Informační centrum města Benešov nad Ploučnicí nabízí návštěvníkům informační služby týkající se města, prodej vstupenek na kulturní akce a suvenýrů nebo tipy na turistické aktivity po okolí. Kamenné infocentrum je otevřené během sezóny (březen-říjen) a nachází se v prostorách Státního zámku Benešov nad Ploučnicí. V menší míře pak informační servis (i mimo sezónu) poskytuje pokladna a podatelna Městského úřadu Benešov nad Ploučnicí. Bezbariérový přístup na městský úřad je možný přes kancelář matriky. Níže uvedená otevírací doba platí pro pokladu a podatelnu městského úřadu.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

INFORMAČNÍ CENTRUM BÍLINA


Informační centrum Bílina sídlí v Břežánské ulici pod věží městské radnice, která byla v roce 2009 prohlášena kulturní památkou. Informační centrum poskytuje služby a informace související s cestovním ruchem, turistické informace o městě a okolí, památkách i tipy pro volný čas. Od října od dubna je otevřeno od pondělí do pátku od 7:30 do 17:00 hodin. V sezóně do dubna do října je navíc otevřeno v sobotu od 9:00 do 14:00 hodin. Toto IC nemá bezbariérový přístup. V areálu Kyselka se nachází odloučené pracoviště IC, které sídlí přímo v budově stáčírny minerálních vod. Otevřeno má v běžném režimu každý den od 8:30 do 17:00 hodin. je zde bezbariérový vstup, vhodný pro vozíčkáře.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 1

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

INFORMAČNÍ CENTRUM CVIKOV


Informační centrum se nachází v budově kulturního domu Sever v Žitavské ulici. Provoz IC zastřešuje odbor kultury MěÚ Cvikov. Návštěvníkům poskytujeme informační služby týkající se města, prodej vstupenek na kulturní akce a suvenýrů nebo tipy na turistické aktivity po okolí.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

INFORMAČNÍ CENTRUM LIPOVÁ


Informační centrum se nachází v památkově chráněném podstávkovém domě v centru obce Lipová. Podstávkový dům byl postaven v letech 1723-1727 a patří mezi nejstarší doložené dřevěné stavby na území severních Čech. Stavebníkem domu byla regionálně velice významná osobnost - barokní stavitel Zacharias Hoffmann. V roce 2013 byl dům, který prošel příkladnou rekonstrukcí, otevřen pro veřejnost. V domě se nachází muzeum, galerie a prostor pro společenské aktivity. Pořádají se zde kulturní akce např. Lipovská zabijačka, Velikonoce v podstávce nebo Férové snídaně. Na zahradě u podstávkového domu je stálá expozice - Geologická výstava podobnosti Šluknovského výběžku a Hornolužické pahorkatiny s ukázkou více jak 20 hornin.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

INFORMAČNÍ CENTRUM LITOMĚŘICE


Nachází se na Mírovém náměstí v přízemí budovy městského úřadu (dům U Kalicha). Poskytuje komplexní informace a služby související s cestovním ruchem, turistické informace o městě a okolí, památkách i tipy pro volný čas. Nabízí informační materiály, je možné zde zajistit ubytování. V prodeji je pestrá paleta upomínkových předmětů v jednotném grafickém vizuálu, dostupná také prostřednictvím e-shopu. Naši zaměstnanci hovoří dvěma světovými jazyky, anglicky a německy. Objednat tu lze prohlídku města s průvodcem, infocentrum je rovněž výchozím bodem pro návštěvu vyhlídkové věže Kalich a stálé expozice v podzemí města Důl Richard v proměnách času. K dispozici je veřejný internet. V informačním centru lze také zapůjčit zámek na kolo a nejnutnější nářadí pro opravu jízdního kola, infocentrum je certifikováno v rámci projektu Cyklisté vítáni.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

INFORMAČNÍ STŘEDISKO MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM


Informační středisko města Ústí nad Labem se nachází na Mírovém náměstí v přízemí Paláce Zdar. Prostor informačního střediska je rozčleněn do dvou pater, přičemž horní patro je řešeno jako galerie, ve které se pořádají výstavy výtvarných děl, fotografií či soch místních umělců nebo výstavy s místní tématikou. Informační středisko města Ústí nad Labem je členem Asociace turistických informačních center České republiky a je zařazeno do databáze informačních středisek v České centrále cestovního ruchu "CzechTourism".

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 3

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

INFORMAČNÍ TURISTICKÉ CENTRUM OSEK


Informační turistické centrum Osek poskytuje informace turistům o přírodních a kulturních zajímavostech, ubytování, dopravě, kulturních a sportovních akcích ve městě a v okolí. Informační turistické centrum poskytuje služby veřejnosti, jako je kopírování, scanování a laminování. Dále se specializuje na prodej propagačních předmětů, turistického a dárkového zboží, zajišťuje propagaci města a kulturních akcí. V informačním turistickém centru města Osek se nachází velká a malá výstavní galerie. Ve velké galerii je každý měsíc pořádána nová výstava. Tato organizační složka se též podílí na organizaci kulturních akcí města, jako jsou například koncerty, festival Osecká kytara či Osecké slavnosti. Naše ITC zajišťuje průvodcovskou činnost v kostele oseckého kláštera. Průvodcovská trasa je momentálně uzavřena, neboť kostel oseckého kláštera prochází rekonstrukcí. Provoz informačního turistického centra funguje CELOROČNĚ.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Zážitkové informační centrum

KARLOVO ÚDOLÍ


Sluneční lázně Karlovo údolí jsou kdysi známým přírodním turistickým a kulturně společenským letoviskem. V předválečných letech zde býval lázeňský hotel se spoustou altánků a zábavních atrakcí nejen pro děti a přírodních zákoutí s parky a lesními promenádami podél břehů kunratického potoka. Po válce místo sloužilo jako rekreační středisko dopravních podniků hl. mesta Prahy a od 90. let, kdy přestalo být využíváno začaly stavby chátrat a rozpadat se parková úprava s promenádami byla pohlcena divokou přírodou. Počínaje rokem létem 2017 se zde opět probouzí život a opět zde již můžete posedět v obnoveném parku či v secesním altánu a projít se podél potoka, kde postupně přibývají cstičky a z houštiny tu a tam již vykukují prastaré rhododendrony, připomínající zašlou slávu zdejších slunečních lázní. O víkendech zde také probíhají veřejné brigády a příležitostné hudebně společenské akce. V přípravě je rovněž naučná stezka, na které se budete moci seznámit s unikáty zdejší přírody.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

KČT OBLAST ÚSTECKÁ


Klub Českých turistů v Ústeckém kraji sdružuje kolem 2500 členů v 29 odborech, které jsou zastoupeny ve všech okresech. Činnost těchto odborů zastřešuje oblastní výbor, který se jednou měsíčně schází v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Každoročně vydáváme kalendář turistických akcí, ve kterém jsou publikovány hlavní akce KČT v kraji. Kalendář je k dispozici v odborech KČT a ve vybraných informačních místech. Velmi důležitá je činnost našich značkačů, kteří metodicky pečují o několik tisíc kilometrů značených turistických tras a cyklotras.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 23

Produkty: 0

Městské informační centrum

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM DUBÍ


Nedávno revitalizovanou budovu bývalého dubského kina tzv. Dům porcelánu s modrou krví provozuje Město Dubí od roku 2013 jako reprezentativní, multifunkční prostor, který poskytuje zázemí Městského informačního centra, galerie porcelánu, výstavní síně a přednáškového sálu. Organizačně spadá pod Městské kulturní zařízení, jež zde zajišťuje pravidelné kulturní a společenské akce s nejrůznější regionální a osvětovou tématikou. Zejména ve výstavní činnosti se zdejší aktivity zaměřují na různé polohy designu porcelánu a keramiky a na současnou tvorbu mladých i renomovaných autorů.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM RUMBURK


MIC Rumburk najdete přímo v srdci historického jádra města Rumburk - v podloubí na Lužickém náměstí. Poskytujeme běžné informační služby turistickým návštěvníkům našeho města i běžné veřejnosti. Doporučíme vám vhodné ubytování, stravovací zařízení i možnosti kulturního a sportovního vyžití v našem městě a jeho blízkém okolí. Informační centrum Rumburk má v prodeji turistické mapy, pohlednice, publikace a různé suvenýry, z nichž mnohé mají certifikaci „Regionální výrobek Českého Švýcarska“.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM VARNSDORF


Informační centrum se nachází v nově zrekonstruované budově bývalé průmyslové školy. Zároveň v ní sídlí Městská knihovna a Dům dětí a mládeže.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

PÁTECKO


Oblast bývalého páteckého panství v regionu Dolní Poohří, s centrem na zámku Pátek ve vsi Pátek. Na páteckém zámku se konají prohlídky, výstavy i různorodé kulturní akce, širší okolí je vhodné pro krátké procházky i celodenní výlety: hradiště s rozhlednou Stradonice, hradiště Levousy, zřícenina hradu Šebín, menhir Baba ve Slavětíně, naučná stezka Perucko s Krásnou vyhlídkou, Peruc - Muzeum české vesnice, galerie U Plazíka a U kozorožce, Oldřichův dub, Boženina studánka... Informace získáte v Muzeu české vesnice v Peruci a na zámku Pátek

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 1

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

PODŘIPSKÉ MUZEUM


Regionální muzeum jehož zřizovatelem je Město Roudnice nad Labem se nachází na adrese Náměstí Jana z Dražic 101, Roudnice nad Labem. Stálé expozice jsou věnovány pravěku, středověku a několika významným prvkům novověku na Podřipsku. Jedinečnou součástí je stálá expozice řecké antické keramiky ze sbírek UMPRUM v Praze. Součástí muzea je také fantazijní model železnice vedoucí skrz horu Říp sestavený ze stavebnice Merkur, tak jak si představovali autoři na počátku 20. stol. Důvodem pro umístění je historie výroby předchůdců Merkuru, stavebnic Archimédés a Edison v továrně na hračky Veselý, která se po 1. sv. válce otevřela v Roudnici.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

REGIONÁLNÍ INFORMAČNÍ CENTRUM ŠLUKNOV


Regionální informační centrum města Šluknov a zároveň Regionální informační centrum mikroregionu Sever je umístěno v prostorách přízemí Šluknovského zámku. Šluknovský zámek je kulturní a historickou dominantu města Šluknov - nejsevernějšího města České republiky. Nachází se v chráněné krajinné oblasti Lužické hory v bezprostřední blízkosti Národního parku České a Saské Švýcarsko. Informační centrum ve Šluknově nabízí po celý rok prohlídky Šluknovského zámku s průvodcem a připravuje celoroční program rozmanitých zámeckých výstav a kulturních akcí. Můžete si zde zakoupit pěkné suvenýry a turistické publikace. Šluknovský zámek byl po velkém požáru v roce 1986 a následném dvacetiletém chátrání zrekonstruován a v celé své kráse opětovně otevřen v roce 2008. Nabízí prvorepublikový okruh, v jehož rámci jsou otevřeny všechny prostory, včetně dobových místností s původními exponáty. V přízemí zámku můžete posedět v útulné cukrárně Bea, kde si pochutnáte na výborných zákuscích a kávě.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 5

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Kulturní informační centrum

REGIONÁLNÍ MUZEUM K. A. POLÁNKA V ŽATCI


Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci sídlí v Husově ulici 678 a spadá pod něho pobočka Křížova vila od r. 2003 a Stará papírna od r. 2015. Historie muzea sahá do 90. let 19. století. V r. 1896 bylo založeno německé Městské muzeum v čele s tehdejším ředitelem gymnázia Josefem Hollubem, strýcem slavného cestovatele Emila Holuba. Sbírky byly původně shromažďovány na radnici, později v budově sirotčince v Husově ulici. V letech 1929 - 1939 bylo muzeum v budově bývalého gymnázia na dnešním náměstí 5. května. Od r. 1940 se muzeum přestěhovalo do svého současného místa působení v Husově ulici. Významnými osobnostmi, které řídily Městské muzeum, byli mj. ředitelé dr. Maxmillian Wurdinger a dr. Hermann Fődisch. V národnostně smíšeném prostředí Žatce bylo v r. 1925 založeno České menšinové muzeum. V jeho čele stál učitel a vlastivědný pracovník Karel Alois Polánek. V roce 1991 byl muzeu udělen statut regionální instituce rámcově pro oblast středního Poohří (Žatecko, Podbořansko).

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 4

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

REGIONÁLNÍ TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM ČESKÁ LÍPA


Česká Lípa tvoří spojnici malebných Lužických hor s romantickým Máchovým krajem. Regionální turistické informační centrum Česká Lípa najdete snadno, sídlí v centru města vedle budovy radnice. Pro turisty máme připravené užitečné informace o České Lípě a okolí. Ochotně poradíme, jaké přírodní, historické a turistické zajímavosti stojí za návštěvu, kam se vydat na kulturní, sportovní a společenské akce, na dobrý oběd nebo kávu, kde sehnat regionální produkty. Informační centrum bude Vaším společníkem po celou dobu pobytu v České Lípě.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 3

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

SEVERNÍ KRÁLOVSTVÍ


Severní království je turistický region v nejsevernější části České republiky založený v roce 2015. Jeho smyslem je popularizace krásných a zajímavých míst Českého Nizozemí, jak se historicky říká Šluknovskému výběžku. O rozvoj Severního království pečuje Klub českých turistů ve Šluknově, který pořádá zajímavé akce pro rodiny s dětmi, vydává propagační materiály, podílí se na zvelebování krajiny a pečuje o kvalitní značení turistických tras.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

TOURISMUSZENTRUM NATURPARK ZITTAUER GEBIRGE


Sídlíme v přízemí Žitavské radnici, která je dominantou města Žitava. Máme otevřeno pondělí až pátek od 09:00 do 18:00 hodin, v sobotu od 09:00 - 13:00, v neděli od 10:00 - 12:00 hodin. Novinky můžete sledovat také na našich sociálních médiích: Facebook: Prirodni Park Zitavske hory nebo Instagram:naturpark.zittauer.gebirge Máme také nové české stránky: www.zitavskehory.cz

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM DAKHLITVÍNOV


Informační centrum se nachází v krásné budově zámku Valdštejnů, kde můžete získat nejen potřebné informace, ale i navštívit některou z výstav, která v zámku probíhá. Infocentrum provozuje Destinační agentura Krušné hory, proto zde získáte potřebné informace o celé destinaci (od Petrovic po Loučnou pod Klínovcem).

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 1

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM KADAŇ


Jsme TIC Kadaň. Jsme součástí městské příspěvkové organizace, která je tu pro turisty i místní obyvatele. A co děláme? Provozujeme infocentrum, vydáváme destinační tiskoviny i kolekce suvenýrů tak, aby se návštěvníci v Kadani našli a odvezli si z ní to nejhezčí. Spolu s Městským muzeem v Kadani zajišťujeme průvodcovské služby, které si můžete objednat na míru, nebo využít pestré nabídky prohlídek na našich návštěvnických objektech, jako je Františkánský klášter Čtrnácti sv. Pomocníků, radniční věž, Kadaňský hrad, Mikulovická brána a Minoritská bašta. Kromě standardních prohlídek nově nabízíme i komentované cyklovyjížďky na elektrokole s naším průvodcem po okolí Kadaně. V neposlední řadě stojíme pořadatelsky, spolupořadatelsky nebo partnersky za celou řadou festivalů, díky kterým Kadaň celoročně žije. Těmi jsou například Císařský den, Svatováclavské vinobraní, C. k. Masopust, Narozeniny Maxipsa Fíka, Pivní slavnosti, Food Festival, Advent, Vysmáté léto a spousta dalších.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 14

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Hotelové informační centrum

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM U ZELENÉHO STROMU - JANOV


V našem malém informačním centru v historickém hotýlku U Zeleného stromu v Janově nad Hřenskem můžete načerpat bohatou inspiraci pro výlety v oblasti Českého Švýcarska. Úzce spolupracujeme s Klubem českých turistů a poskytujeme zázemí pro jeho akce.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM ŽATEC


Naše Turistické informační centrum se nachází na náměstí Svobody v Žatci, hned vedle Nejmenší chmelničky na světě. Jsme členy Asociace turistických infocenter. V infocentru dostanete kromě standardně nabízených služeb také informace o připravených třech procházkových okruzích městem. Procházkové okruhy Vám poskytnou důležité informace o daných objektech a usnadní Vám orientaci ve městě.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Zážitkové informační centrum

U ZLATÉHO BERÁNKA


Infocentrum je umístěné v prostorách restaurace U Zlatého beránka v centru Žatce, Hošťálkovo náměstí 138. Jedná se o sociální podnik, který zaměstnává sociálně a zdravotně znevýhodněné osoby. Podnik se mj. zaměřuje na turistický marketing.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 2

Pozvánky: 3

Produkty: 1

Virtuální informační centrum

UBYTOVÁNÍ GOLIÁŠ, KRÁSNÁ LÍPA


Naše ubytování se nachází na břehu rybníka Cimrák v centru Českého Švýcarska - Krásné Lípě. V těsné blízkosti je možné využít služby Sportovního areálu Českého Švyýcarska - tenis, voljebal, nohejbal, horolezecká stěna, minigolf a další. Centrum města pak nabízí ojedinělou nabídku služeb - nachází se zde místní pivovar, čokoládovna i pekárna s nezaměnitelným pečivem.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Památkové informační centrum

ZÁMEK DĚČÍN


Zámek Děčín je situován na skalnatém ostrohu nad soutokem Labe s Ploučnicí a patří mezi nejvýznamnější historické památky v severních Čechách. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii - Růžovou zahradou - a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo se zámeckými zahradami.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0Turistická informační centra - Severní Čechy

TURISTICKÁ INFORMAČNÍ CENTRA - SEVERNÍ ČECHY / ÚSTECKÝ KRAJ


Na území Ústeckého kraje v Severních Čechách se nachází cca 50 turistických informačních center (TIC), které poskytují užitečné služby zahraničním i tuzemským návštěvníkům. Jejich přesný počet nelze určit, protože informační centra mají různé zřizovatele, některá fungují jen po dobu sezóny a další průběžně vznikají a zanikají. Některá TIC jsou provozována oficiálními subjekty (národní parky, města, obce, destinační agentury), jiná soukromými podnikatelskými subjekty (sportovní areály, rekreační areály, hotely, kempy, aj.) a další například občanskými struženími. Nejlepší informační centra mají vlastní stacionární provozovnu s profesionálním personálem, jiná jsou naopak zřizována pouze dočasně za pomoci dobrovolé služby (např. na akcích Klubu českých turistů) a mnohá další fungují jako bezobslužná informační místa, kde jsou k dispozici stojany s prospekty a informačními materiály (například na vlakových a autobusových nádražích, ve vestibulech veřejných budov, apod.).


SLUŽBY TURISTICKÝCH INFORMAČNÍCH CENTER

Nabídka služeb turistických informačních center a míst je rozmanitá. Jejich personál je zpravidla dobře jazykově vybaven (běžná je znalost angličtiny a němčiny). Hlavní náplní TIC je poskytování aktuálního a podrobného přehledu o všech zajímavých turistických cílech, akcích a službách v blízkém okolí. K dispozici (nebo k prodeji) bývají různé prospekty, mapy, průvodci, publikace, pohlednice a suvenýry. Vybavenější íčka nabízejí turistům též originální regionální produkty. Některá TIC slouží jako veřejná služba pro občany, tzn. rezervují a prodávají vstupenky, vyřizují různou administrativu, apod. Infocentra provozovaná podnikatelskými subjekty se zaměřují přímo na podporu projeje produktů zřizovatele (např. Porcelán Dubí, Mikov Mikulášovice, lázeňské provozy) nebo slouží jako doplňková služba zlepšující servis podniku (zpravidla ubytovatelé).


VIRTUÁLNÍ INFORMAČNÍ CENTRA

Provoz turistických informačních center souvisí většinou s nemalými provozními náklady. Proto si menší obce a malí poskytovatelé služeb až dosud nemohli zřizovat vlastní íčka. To bylo podnětem pro vznik nové internetové služby TM-INFOSERVIS, která umožnuje žaložit virtuální informační centrum každému, kdo o to projeví zájem. Tato služba je dostupná i v bezplatné variantě, takže vlastní virtuální íčko může nyní provozovat každý, kdo má důvod informovat turistickou veřejnost o své činnosti a nabídce.

DALŠÍ INFORMACEROZLIŠENÍ INFOCENTER PODLE TYPU:

Virtuální informační centrum

VIRTUÁLNÍ - bez fyzicky fungující provozovny


Městské informační centrum

MĚSTSKÁ - infocentra měst a obcí


Památkové informační centrum

PAMÁTKOVÁ - infocentra zámků, hradů a jiných památek


Naučné informační centrum

NAUČNÁ - přírodovědná, technická a jiná edukační centra


Zážitkové informační centrum

ZÁŽITKOVÁ - infocentra turistických a zážitkových atrakcí


Sportovní informační centrum

SPORTOVNÍ - infocentra sportovních areálů


Kulturní informační centrum

KULTURNÍ - infocentra kulturních zařízení a festivalů


Hotelové informační centrum

HOTELOVÁ - infocentra ubytovacích zařízení


Lázeňské informační centrum

LÁZEŇSKÁ - infocentra lázeňských zařízení