Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Chomutovsko

Autor článku:

Věra Pajerová

Věra Pajerová

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 10.5.2019

AKTUALIZACE: 24.9.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Odbor KČT / Zajímavá událost

Region: Chomutovsko • Destinace: Krušné hory

JAK NÁM TO ŠLAPE NA CHOMUTOVSKU

Krušné hory jsou naší základnou. Poznávejte je s námi.

Chomutovský odbor Klubu českých turistů tvoří 144 členů včetně seniorů a dětí ze širokého okolí. Jsme otevřenou organizací, připravujeme řadu akcí pro širokou veřejnost. Velký důraz klademe na aktivní pohyb seniorů, kteří by bez podpory klubu turistů seděli doma, protože by si sami do volné přírody netroufli.

Členové odboru KČT Chomutov.

Foto: Věra Pajerová

ČLenové odboru KČT Chomutov.

Vznik turistického oddílu v Chomutově se datuje již od roku 1956. Tehdy působil pod jednotou TJ Baník Chomutov. Od roku 1958 byl oddíl součástí TJ VTŽ Chomutov a od roku 2016 je samostatným pobočným spolkem. Mezi významné předsedy oddílu řadíme pana PhDr. Jiřího Grossmanna, paní Mgr. Vlastimilu Doležálkovou a pana Helmuta Nového.

TEN, KDO S NÁMI DRŽÍ KROK, ŽIV A ZDRÁV JE CELÝ ROK

Mezi tradiční akce KČT Chomutov patří Jarní setkání turistů na Blatně, Memoriál Bohumíra Pokorného a Krušnohorské poselství (viz www.kctul.cz). Oblíbené jsou výlety Bezručovým údolím, které udržujeme brigádami na modré turistické značce. Nejvíce klubových akcí pořádáme v Krušných horách, což je náš klíčový region, kde pomáháme s údržbou značených turistických tras. Pro členy i širokou veřejnost připravujeme výšlapy za zajímavostmi a přírodními krásami do blízkého okolí i vzdálenějších míst a to pravidelně každou sobotu (v zimě jednou za 14 dní). Kromě pravidelných sobotních pochodů též zamykáme a odemykáme studánku v Bezručově údolí a pro děti organizujeme Rande s čertem. V zimě jezdíme do Krušných hor na běžky. Turistickou činností s dětmi se zabývá nás turistický oddíl mládeže (TOM)

MEMORIÁL BOHUMÍRA POKORNÉHO - 12. 10. 2019

Na podzim (letos 12. října) žije náš odbor organizací akce Memoriál Bohumíra Pokorného. To byl náš vedoucí cvičitel turistiky a hlavně dobrý kamarád, který Krušné hory miloval. Memoriálu se pravidelně účastní turisté z Karlových Varů, Děčína, Ústí a Lovosic. Smluvním autobusem dojedeme do Výsluní, odjíždíme po příjezdu vlaků od Ústí nad Labem, Loun a Žatce t.j. 8.30 - 8.45 hodin. Ve Výsluní si prohlédneme kostel Sv. Václava a poté se vydáme po na Jelení horu, kde uctíme památku Bohumíra Pokorného. Zpět se vydáme trasou přes hráz vodního díla Přísečnice do Kryštofových Hamrů, kde je cíl. Akce se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Chomutova.

VÝPRAVY ZA HRANICE CHOMUTOVSKA

Pořádáme také skupinové expedice. Příkladem je výprava třiceti turistů seniorů na Státní zámek v Náchodě, Dobrošovskou dělostřeleckou tvrz a Jiráskovu chatu a do Adršpaško - Teplických skal. Pořádali jsme expedici do okolí Dvora Králové a Kuksu. Za finanční podpory Statutárního města Chomutova jsme vypravili expedici do okolí Berouna. Naši členové se též účastní expedic pořádáných jinými odbory KČT v Ústeckém kraji.

KDE SE DOZVÍTE O NAŠICH AKCÍCH

Informace o akcích KČT Chomutov jsou zveřejňovány ve vývěsní skříňce na přestupní stanici MHD ul. Palackého v Chomutově a v týdeníku Nástup. Akce publikujeme také v internetovém kalendáři www.kctul.cz kde je možnost přihlášení. Pokud byste měli zájem se k našemu oddílu přidat, doporučujeme účast na některé z uvedených turistických akcí, kde se s naší partou můžete seznámit. Další informace o odboru KČT Chomutov najdete v odkazu pod článkem.

Fotografie k článku:

Členové odboru KČT Chomutov. Členové odboru KČT Chomutov. Členové odboru KČT Chomutov. Členové odboru KČT Chomutov.

Související odkazy:

MAPATURISTICKÁ AKCEODBOR KČT
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: