Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecký kraj

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 21.12.2018

AKTUALIZACE: 25.3.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Metodika / Zajímavá událost

Region: Ústecký kraj • Destinace: mimo destinaci

DÁREK TURISTŮM ÚSTECKÉHO KRAJE

Vyznavači turistiky letos najdou pod stromečkem nejen teplé ponožky...

Milé turistky, chrabří turisté, Ježíšek je tady! A kromě teplých čepic, fuseklí do mínus dvaceti a mazání na klouby vám přináší jeden opravdu pěkný virtuální dárek - Turistický magazín. Možná si někteří z vás řeknou: „ach jo, další informace. Jako by už toho nebylo dost...“ Tak vězte, že tentokráte to je něco, co může aktivním i pasivním členům KČT v Ústeckém kraji nejen obohatit život, ale také usnadnit práci při organizování a propagaci akcí.

Redakční rada Turistického magazínu.

Foto: Hanka Vechová

Nově ustavená redakční rada Turistického magazínu. Zleva: Eva Ullrichová - asistentka, Karel Veselý - obrazový redaktor, Věra Magasaniková - redaktorka obsahu KČT, Karel Punčochář - textový redaktor, Martin Zíka - editor, správce systému, Richard Vech - šéf sekce informatiky, Václav Nič - poradce značkařské problematiky. Přípitek se týká oslav 130. výročí založení Klubu českých turistů!

Zprovoznění Turistického magazínu KČT Ústeckého kraje je příspěvkem sekce informatiky oblastního výboru k oslavám 130. výročí vzniku Klubu českých turistů! Při takto významném jubileu se člověku mnohé honí hlavou. Třeba i to, že by bylo dobré pro časy budoucí uchovat odkaz turistů - pamětníků. Tak se zrodila myšlenka projektu internetového média, jež by povznášelo turistického ducha v našem kraji a současně by zachovávalo hodnoty, které jakožto turisté společně vyznáváme. Myšlenka se ujala a nyní již můžete zvídavě putovat po stránkách našeho nového média.

Je na místě zdůraznit, že Klub českých turistů má vzhledem ke své dlouholeté tradici a široké členské základně výsadní právo stát se leaderem turistického dění v kraji. Doposud zde ovšem chyběl mediální prostředek, který by toto postavení obhajoval ve veřejném prostoru. A to se tímto mění. Lidé by měli vědět, čí zásluhou se náš krásný region pyšní bohatou sítí značených pěších a cyklistických tras, kdo stojí za výrobou kvalitních turistických map i to, kdo pořádá každoročně stovky akcí pro své členy i veřejnost. A je toho mnohem více, co by se lidé měli o Klubu českých turistů dozvědět.

Turistický magazín (www.turisticky-magazin.cz) je pojat jako otevřená platforma. Může do ní přispívat každý, kdo vládne psavým duchem a má odpovídající kvalifikaci, tzn. znalosti. Magazín neslouží jen k informování o dění v KČT (k tomu již několik let dobře slouží portál www.kctul.cz). Magazín je určen především pro publikování článků o turistických zajímavostech, pamětihodnostech i osobnostech Ústeckého kraje.

Na kvalitu obsahu nového Turistického magazínu bude dohlížet redakční rada (viz foto). Na její členy se můžete v případě potřeby obracet. A můžete se dokonce sami stát redaktory. Budete-li mít zájem přispívat do Turistického magazínu, můžete se přihlásit na metodickou akci s praktickým redaktorským výcvikem (tvorba textů, zpracování fotografií, práce v redakci Turistického magazínu, publikování článků). Akce se uskuteční 13. dubna 2019 v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Po školení bude následovat 7 km výlet. Podrobné informace o této akci s přihlašovacím formulářem jsou dostupné na portálu kctul.cz (viz odkaz níže).

Přejeme nejen členům KČT, ale i široké turistické veřejnosti, aby toto nové internetové médium všem bylo k radosti a užitku. Hodně krásných akcí a ve zdraví našlapaných kilometrů v roce 2019 Vám přeje sekce informatiky OV KČT Ústecké oblasti.

Fotografie k článku:

Redakční rada Turistického magazínu. Redakční rada Turistického magazínu. Janovská rozhledna Rozhledna Růženka Růžovský vrch

Související odkazy:

MAPATURISTICKÁ AKCEODBOR KČT
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: