Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ A NÁVŠTĚVNÍKŮ ÚSTECKÉHO KRAJE

Šluknovsko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 23.12.2018

AKTUALIZACE: 6.1.2019

Klub českých turistůTuristická trasa

Rubrika: Odbor KČT / Turistická trasa

Region: Šluknovsko • Destinace: České Švýcarsko

VOZÍČKÁŘSKÁ TRASA KRÁSNOLIPSKEM

Ve sbírce můžete podpořit realizaci první turistické vozíčkářské trasy v Ústeckém kraji

Klub českých turistů v Krásné Lípě patří bezesporu mezi nejaktivnější turistické organizace v severních Čechách. Jeho členové každoročně pořádají řadu významných akcí pro veřejnost, zvelebují okolí svého regionu, čistí přírodu, obnovují drobné památky a zapojují se do projektů zaměřených na rozvoj cestovního ruchu. Nejnovějším záměrem je zřízení značeného devítikilometrového okruhu pro vozíčkáře kolem Krásné Lípy s možností prodloužit si výlet až do Jiřetína pod Jedlovou.

Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě

Foto: Martin Zíka

Samotná návštěva Krásné Lípy, kde je možné objednat kvalitní ubytovací a stravovací služby, je zážitkem. Expozice v domě Českého Švýcarska (viz foto) umožňuje handicapovaným lidem obdivovat krásy stejnojmenného národního parku i bez absolvování náročných terénů.

Celkem by nově plánovaná vozíčkářská trasa měla mít 13,5 km s celkovým převýšením 186 m, což je také důvod, proč je obtížnost uvedena jako středně náročná. Některé úseky jsou vhodné vysloveně pro pohodový rekreační výlet (Krásná Lípa - Horní Podluží), jiná místa ocení naopak vozíčkáři sportovci. S asistencí či s elektrovozíkem bude celý okruh i úsek do Jiřetína zvládnutelný pro každého turistu vozíčkáře.

VOZÍČKÁŘSKÁ TRASA NABÍDNE ZÁŽITKY I POZNÁNÍ

Příroda ve vyznačeném úseku nabízí mnoho příležitostí k poznávání i k relaxu. Nechybí zde možnost občerstvení, nabízí se návštěva expozice Českého Švýcarska či projížďka pramicí na rybníku Cimrák. V přírodní rezervaci Velký rybník lze pozorovat mnoho druhů vodního ptactva. Na trase se nachází několik zajímavých sakrálních památek, což ocení zejména zájemci o historii regionu. V Jiřetíně je též možné načerpat informace k dalším výletům v dobře vybaveném infocentru.

Nová trasa pro vozíčkáře vzniká díky spolupráci OÚ Rybniště, OÚ Horní Podluží a MěÚ Krásná Lípa. Už byly zahájeny drobné terénní úpravy, hlavní objem prací je plánován na rok 2019. KČT Krásná Lípa se chce podílet na realizaci nejen dobrovolnou prací, ale i finančně. Proto se přihlásil do programu „ČSOB pomáhá regionům“, jehož cílem je podpora veřejně prospěšných projektů. Jedná se o dotovanou veřejnou sbírku, do které můžete nyní přispět i vy.

PODPOŘIT MŮŽETE DO 6. LEDNA 2019!

Čtyři úspěšní žadatelé, kteří získají od veřejnosti prostřednictvím online sbírky nejvíce finančních prostředků, dostanou podle pořadí finanční dar od 25 000 Kč do 50 000 Kč. Sbírka probíhá od 6. 12. 2018 do půlnoci 6. 1. 2019 prostřednictvím řádně registrované sbírky Fóra dárců. Celková částka, kterou klub získá, ať už veřejnou sbírkou nebo umístěním ve vlastní soutěži, bude věnována právě na vybudování vozíčkářské trasy Krásnolipskem.

JAK PŘISPĚT NA PRVNÍ ZNAČENOU VOZÍČKÁŘSKOU TRASU

Vážené organizace, spolky i jednotlivci. Pro posílání finančních darů jsou vám k dispozici webové stránky www.csobpomaharegionum.cz. Zde můžete přispět díky jednoduchému mechanismu online na náš SBÍRKOVÝ ÚČET 101 7777 101/0300, variabilní symbol 20185302. Je též možné přispět proti potvrzení do pokladny odboru KČT Krásná Lípa (klub sám převede peníze na výše uvedený účet).

Všem, kdo tento zajímavý projekt jakoukoli částkou podpoří, náleží velké poděkování. Další informace k trase (např. mapka) i k samotné sbírce najdete na webu KČT Krásná Lípa (viz odkaz níže).

Fotografie k článku:

Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě Přírodní rezervace Velký rybník - Horní Podluží Přírodní rezervace Velký rybník - Horní Podluží Cyklostezka Horní Podluží - Jiřetín pod Jedlovou Turistické informační centrum v Jiřetíně pod Jedlovou Jiřetín pod Jedlovou Vlak Trilex ve stanici Rybniště

Související odkazy:

MAPAODBOR KČTDALŠÍ INFO
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: