Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Šluknovsko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 07.03.2019

AKTUALIZACE: 19.3.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Šluknovsko • Destinace: mimo destinaci

BLÍZKÉ SETKÁNÍ TURISTICKÉHO DRUHU

59. Jarní sraz turistů Děčínska se letos koná 23. března v Dolní Poustevně.

Mezi dlouholeté turistické tradice Ústeckého kraje patří akce nazývaná Jarní sraz turistů Děčínska (proběhlo 58 ročníků). Každoročně se jedná o oficiální zahájení sezóny, při kterém se setkávají členové Klubů českých turistů a příznivci turistiky z Děčína, Varnsdorfu, Rumburku, Krásné Lípy, Šluknova, Dolní Poustevny, Janova a nyní nově i Benešova nad Ploučnicí.

Jarní sraz turistů Děčínska v roce 1988

Foto: archivní snímek

Na snímku z archivu KČT Dolní Poustevna jsou zachyceni účastníci prvního jarního srazu turistů Děčínska v Dolní Poustevně. Konal se 19. března 1988.

Charakteristickým rysem srazu je, že jeho organizací je poctěn každým rokem jiný z vyjmenovaných klubů. Letos se turisté Děčínska setkají v sobotu 23. března v Dolní Poustevně (v historii srazů počtvrté). Sraz je oznámen mezi 10 a 11 hodinou u základny KČT (což je vpravo od východu z vlakového nádraží Dolní Poustevna ve směru ke kurtům).

ÚČASTNÍCI SRAZU OBDRŽÍ PAMĚTNÍ LIST

Program srazu začíná v 11.00 hodin, v chatě KČT bude připravena výstavka o historii okresních Jarních srazů Děčínska a Českolipska. Všichni se těší na rituální opékání párků na turistickém ohni (uzeninu bude možno zakoupit na místě) a překvapení organizátora.

PŘIPRAVENY JSOU DVA VÝLETY

Malé výlety po okolí Dolní Poustevny povedou od 11.15 hodin cvičitelé KČT:
Trasa 2 km: kostelíček - výhled na Poustevnu - restaurace Fajn Klub.
Trasa 10 km: Sebnitz - Finkenberg - výhledy na Sebnitz - náměstí -muzea - největší umělá růže - evangelický kostel - Buchberg - výhledy na Sebnitz a Poustevnu - hraniční přechod - kostelíček - restaurace Fajn Klub.
Cíl obou výletů a zároveň oficiální ukončení srazu je v restauraci Fajn Klub v Dolní Poustevně, kde se dobře u žejdlíku plánují společné turistické akce. Informace o srazu poskytuje předseda KČT Dolní Poustevna Jaroslav Leksa na čísle 602 126 390.

S PARTNERSTVÍM MĚSTA

Letošní Jarní sraz turistů Děčínska se koná ve spolupráci Města Dolní Poustevna. Startovné se nehradí. Jarní sraz není jen pro organizované turisty, ale pro všechny příznivce turistiky. K dispozici budou propozice na letošní Severní stopu (18. května 2019).

Fotografie k článku:

Jarní sraz turistů Děčínska v roce 1988 Jarní sraz turistů v Děčíně Jarní sraz turistů Děčínska z ptačí perspektivy. Jarní sraz turistů Děčínska Turisté opékají špekáčky na Jarním srazu Děčínska. Jarní sraz turistů na Studenci v roce 2009. Jarní sraz turistů Děčínska

Související odkazy:

MAPATURISTICKÁ AKCEODBOR KČT
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 08.05.2019

Při tomto prvním srazu nikoho ani vesnu nenapadlo, že za tři roky od 1. května 1991 budeme chodit na výlety do německa.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: