Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Šluknovsko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 07.03.2019

AKTUALIZACE: 19.3.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Šluknovsko • Destinace: mimo destinaci

BLÍZKÉ SETKÁNÍ TURISTICKÉHO DRUHU

59. Jarní sraz turistů Děčínska se letos koná 23. března v Dolní Poustevně.

Mezi dlouholeté turistické tradice Ústeckého kraje patří akce nazývaná Jarní sraz turistů Děčínska (proběhlo 58 ročníků). Každoročně se jedná o oficiální zahájení sezóny, při kterém se setkávají členové Klubů českých turistů a příznivci turistiky z Děčína, Varnsdorfu, Rumburku, Krásné Lípy, Šluknova, Dolní Poustevny, Janova a nyní nově i Benešova nad Ploučnicí.

Jarní sraz turistů v Děčíně

Foto: Karel Veselý

Archivní snímek zachycuje občerstvovací stanici při Jarním srazu pod rozhlednou Chlum, který organizoval Klub českých turistů Děčín.

Charakteristickým rysem srazu je, že jeho organizací je poctěn každým rokem jiný z vyjmenovaných klubů. Letos se turisté Děčínska setkají v sobotu 23. března v Dolní Poustevně (v historii srazů počtvrté). Sraz je oznámen mezi 10 a 11 hodinou u základny KČT (což je vpravo od východu z vlakového nádraží Dolní Poustevna ve směru ke kurtům).

ÚČASTNÍCI SRAZU OBDRŽÍ PAMĚTNÍ LIST

Program srazu začíná v 11.00 hodin, v chatě KČT bude připravena výstavka o historii okresních Jarních srazů Děčínska a Českolipska. Všichni se těší na rituální opékání párků na turistickém ohni (uzeninu bude možno zakoupit na místě) a překvapení organizátora.

PŘIPRAVENY JSOU DVA VÝLETY

Malé výlety po okolí Dolní Poustevny povedou od 11.15 hodin cvičitelé KČT:
Trasa 2 km: kostelíček - výhled na Poustevnu - restaurace Fajn Klub.
Trasa 10 km: Sebnitz - Finkenberg - výhledy na Sebnitz - náměstí -muzea - největší umělá růže - evangelický kostel - Buchberg - výhledy na Sebnitz a Poustevnu - hraniční přechod - kostelíček - restaurace Fajn Klub.
Cíl obou výletů a zároveň oficiální ukončení srazu je v restauraci Fajn Klub v Dolní Poustevně, kde se dobře u žejdlíku plánují společné turistické akce. Informace o srazu poskytuje předseda KČT Dolní Poustevna Jaroslav Leksa na čísle 602 126 390.

S PARTNERSTVÍM MĚSTA

Letošní Jarní sraz turistů Děčínska se koná ve spolupráci Města Dolní Poustevna. Startovné se nehradí. Jarní sraz není jen pro organizované turisty, ale pro všechny příznivce turistiky. K dispozici budou propozice na letošní Severní stopu (18. května 2019).

Fotografie k článku:

Jarní sraz turistů v Děčíně Jarní sraz turistů Děčínska z ptačí perspektivy. Jarní sraz turistů Děčínska Turisté opékají špekáčky na Jarním srazu Děčínska. Jarní sraz turistů na Studenci v roce 2009. Jarní sraz turistů Děčínska Jarní sraz turistů Děčínska v roce 1988

Související odkazy:

MAPATURISTICKÁ AKCEODBOR KČT
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 08.05.2019

Při tomto prvním srazu nikoho ani vesnu nenapadlo, že za tři roky od 1. května 1991 budeme chodit na výlety do německa.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: