Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Roudnicko

Autor článku:

Jan Pásler

Jan Pásler

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 22.03.2019

AKTUALIZACE: 16.9.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Značkaři / Zajímavá událost

Region: Roudnicko • Destinace: mimo destinaci

PŘIPOJENÍ ŠTĚTÍ K ÚSTECKÉMU KRAJI

Nová značená trasa

Možná Vám přijde titulek trochu zavádějící. Vždyť Štětí do Ústeckeho kraje přece patří, byť leží na samém jeho okraji na jakési jihovýchodní výspě. To se doposud projevovalo i ve vedení pěších turistických značených tras v okolí města.

Labská terasa

Foto: Jan Pásler

Výhled z Labské terasy

Podíváme-li se na mapu turistických značených tras, zjistíme, že ve Štětí začíná jediná pěší trasa, žlutá, vedoucí do kraje Středočeského, do oblasti Želíz skrz lesy, které kdysi svými sochami ozdobil liběchovský zámecký kuchař Václav Levý. V dubnu a květnu se do okolí Štětí vrhnou značkaři ze značkařského obvodu Litoměřice, aby Štětsko připojili k síti pěších tras Ústeckého kraje.

NOVÁ TRASA SE OTEVŘE V ČERVNU

Slavnostní otevření nové trasy se uskuteční 16. června 2019 v 10.00 na pěší zóně u knihovny ve Štětí. Modrá značka odtud turistu povede okolo autobusového nádraží a papírny k Labi. Podél řeky pak vede k jezům, zdymadlům a malé elektrárně. Ta bude v den slavnostního otevření trasy přístupná turistické veřejnosti, samozřejmě s odborným výkladem.

NA TRASE BUDE VYHLÍDKA LABSKÁ TERASA

Pak ještě chvíli pokračujeme podél Labe a asi po 1 km vystoupáme pěšinkou k Labské terase s vyhlídkou na údolí Labe, horu Říp, město Štětí s papírnou i na komíny mělnické elektrárny. Z Labské terasy vede trasa na okraj Kochovic (část města Hoštka), kde naváže na stávající modrou směr Vetlá, Roudnice nad Labem a Říp. Do samotné Hoštky vede trasa značená zeleně. Putování bude možno zakončit (a také se zde občerstvit) třeba ve sportovním centru v Hoštce, které se bude rovněž 16. června slavnostně otvírat nové workoutové hřiště. Umožněná bude i návštěva a prohlídka westernového ranče Ježkův mlýn v Hoštce.

ZNAČKAŘI VYZNAČÍ NOVĚ SEDM KILOMETRŮ

Ze Štětí do Hoštky po nové trase ujdeme asi 7 km, převážně rovinatým terénem, pouze s jedním krátkým strmým výstupem od Labe k Labské terase. Jakmile budou známy další podrobnosti k slavnostnímu otevření nové pěší značené trasy dne 16. června 2019, budou zde zveřejněny.

Fotografie k článku:

Labská terasa Zdymadla Štětí Ježkův mlýn Otvírání trasy ze Štětí do Hoštky

Související odkazy:

MAPAODBOR KČTDALŠÍ INFO

Související články:

PŘÍVOZ VE ŠTĚTÍ
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 22.03.2019

Parádní práce, díky, přijedu se podívat! Martin

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: