Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Děčínsko

Autor článku:

Jan Ušák

Jan Ušák

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 10.5.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Odbor KČT / Zajímavá událost

Region: Děčínsko • Destinace: mimo destinaci

KČT ODBOR BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ

Přijeďte se podívat na Benešovskou rokli, připraveno je pět tras.

KČT odbor Benešov nad Ploučnicí – ve své současné podobě – je jedním z nejmladších odborů KČT v celé ČR a je nejmladším v Ústeckém kraji. Ustavující schůze odboru proběhla dne 29. 1. 2019, kde (krom jiných záležitostí) byla zvolena předsedkyně klubu paní Zdeňka Ušáková, DiS.

Akce KČT Benešov nad Ploučnicí

Foto: Zdeňka Ušáková

Výprava KČT Benešov nad Ploučnicí na Skrytín. Za námi Buková hora.

Myšlenka na „založení“ odboru KČT v Benešově nad Ploučnicí však byla starší a šla ruku v ruce se snem o znovuvzkříšení organizované turistiky v Benešově nad Ploučnicí a se snahou o znovuzrození turistického pochodu „Benešovská rokle“, který byl organizován v okolí města v deseti ročnících na přelomu 80. – 90. let 20. století.

NAVÁZALI JSME NA TRADICI

Pochodu jsme se pravidelně zúčastňovali, bohužel ale pochod roku 1996 zanikl, zanechal v nás ale nádherné vzpomínky a v době dospělosti jsme několik let přemýšleli o jeho znovuobnovení.
Během roku 2018 se nám společně s KČT Děčín podařilo pochod obnovit a dle nezaujatých účastníků akce z blízkého i vzdálenějšího okolí se tato akce povedla. Dobrý pocit z odvedené práce nás pak již pouze popostrčil k samotnému kroku založení odboru KČT v Benešově nad Ploučnicí.

MOTIVACE VYRÁŽET K DALŠÍM CÍLŮM

Dnes, po cca půlročním fungování odboru KČT Benešov nad Ploučnicí, můžeme souhrnem říci, že členové našeho odboru velmi pravidelně (téměř každý týden) pořádají organizované výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, kterých se účastní nejen oni, ale i „kolegové“ z jiných odborů či nečlenové. Zároveň též vyrážíme na pochody či akce, které pořádají jiné odbory KČT. Na jaře jsme začali plnit „100 jarních kilometrů“, kde každý, kdo splní podmínky akce, získá pamětní nožík a odznak. I vzhledem k trendům doby máme dnes funkční internetové, facebookové či instagramové stránky.

BENEŠOVSKÁ ROKLE JE NAŠE „VLAJKOVÁ LOĎ“

Jako turistický vrchol činnosti odboru KČT Benešov nad Ploučnicí považujeme pořádání obnoveného turistického pochodu „Benešovská rokle“. Letošní ročník proběhne dne 14. září 2019 v okolí města Benešov nad Ploučnicí. Během této pro nás zatěžkávací zkoušky nabídneme účastníkům pěší trasy o délkách 6, 7, 9, 16 a 20 km. Trasy pochodu jsou koncipovány jako návratové (cíl je v místě startu) a účastníci – dle zvolené trasy – navštíví mimo jiné zříceninu hradu Ostrý, nově vybudovanou stezku „Havraní kameny“ nebo rozhlednu „Sokolí vrch“. Podrobné informace o této akci s možností přihlášení najdete v odkazu pod článkem.

Fotografie k článku:

Akce KČT Benešov nad Ploučnicí Akce KČT Benešov nad Ploučnicí Rozhledna Radejčín - návštěva KČT Benešov nad Ploučnicí Akce KČT Benešov nad Ploučnicí Akce KČT Benešov nad Ploučnicí - Lysá skála KČT Benešov nad Ploučnicí u Vaňovského vodopádu. Členové KČT Benešov nad Ploučnicí
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 10.05.2019

Nuže gratulujeme Benešovákům k založení nového odboru a věříme, že se budeme potkávat na mnoha společných akcích. M. Zíka - KČT Děčín

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: