Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Děčínsko

Autor článku:

Jan Ušák

Jan Ušák

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 15.9.2019

AKTUALIZACE: 17.9.2019

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Reportáž z akce / Zajímavá událost

Region: Děčínsko • Destinace: mimo destinaci

BENEŠOVSKÁ ROKLE 2019 - REPORTÁŽ

Obnovený turistický pochod okolím města Benešova si získává přízeň turistické veřejnosti.

Po loňském „ nultém“ ročníku proběhl dne 14. 9. 2019 v Benešově nad Ploučnicí „první“ ročník znovuobnoveného turistického pochodu „Benešovská rokle“ .

Pohled na Benešov nad Ploučnicí

Foto: Marek Plaček

Pohled na Benešov nad Ploučnicí

Vědomi si odpovědnosti k tradici původního pochodu z 80.-90. let 20. století i k loňskému povedenému ročníku, jsme letos pro návštěvníky připravili celkem 5 turistických tras v délce od 6 do 20 km.

PAMĚTIHODNOSTI I ZÁBAVA PRO NEJMENŠÍ

Start i cíl všech tras byl v prostoru městského kina v Benešově nad Ploučnicí a v závislosti na zvolené trase pak návštěvník na cestě mohl obdivovat pamětihodnosti, vyhlídková místa a přírodní zajímavosti v Benešově nad Ploučnicí a přilehlých obcích – několik příkladů za všechny: Zámky v Benešově nad Ploučnicí, kostel Panny Marie v Benešově, Ploučnická vyhlídka, hrad Ostrý, větrný mlýn na Brložci, rozhledna „Sokolí vrch“, naučná stezka Havraní kameny či mimořádně otevřený kostel Sv. Anny v Jedlce. Na nejkratších trasách pak na kontrolním stanovišti u hradu Ostrý byly pro nejmenší účastníky připraveny drobné pohybové hry.

POČASÍ PŘÁLO VŠEM, ALE HLAVNĚ FOTOGRAFŮM,

Nakonec se na nás usmálo počasí a v den konání akce pro pěší turistiku nemohlo být lépe. Snad i proto jsme nakonec na startu a následně i v cíli přivítali 108 turistů.

„REKORDMANI“ NA BENEŠOVSKÉ ROKLI

O tom, že turistické pochody jsou opravdu pro všechny věkové kategorie, svědčí i fakt, že nejmladšího a nejstaršího účastníka dělí 80 let věku. Stejně jako minulý rok byl právě nejstarší a nejmladší účastník odměněn upomínkovým hrnečkem akce a souborem map. Každý účastník pak dostal diplom a dřevěnou medaili s logem akce. Pro nás bylo největší odměnou jejich účast a od mnohých též sdělení, že se za rok opět uvidíme.

PODĚKOVÁNÍ VŠEM, KDO POMOHLI

Co napsat závěrem? Jsem velmi rád, že se turistická akce „ Benešovská rokle“ povedla a pomalu si získává své místo na mapě turistických pochodů. Celou akci by nebylo možné provést bez pomoci dobrovolníků, kteří pomáhali s přípravou tras, v prostoru startu a cíle či na kontrolních stanovištích. Akce by nebyla taková ani bez vstřícného přístupu představitelů obcí Dobrná, Františkov nad Ploučnicí a Malá Veleň-Jedlka. Zázemí akce poskytlo kino v Benešově nad Ploučnicí a samozřejmě by takováto turistická akce nemohla proběhnout bez podpory KČT.

TERMÍN PŘÍŠTÍHO ROČNÍKU BENEŠOVSKÉ ROKLE JE UŽ ZNÁM

Nakonec bych si Vás dovolil pozvat dne 12.9.2020 opět k nám do Benešova nad Ploučnicí na turistický pochod „ Benešovská rokle 2020“.

Fotografie k článku:

Pohled na Benešov nad Ploučnicí Pohled ze Sokolího vrchu Rozhledna Sokolí vrch Ploučnická vyhlídka Kostel v Jedlce Benešovská rokle 2019 - akce KČT Benešov nad Ploučnicí Pochod Benešovská rokle 2019 - KČT Benešov nad Ploučnicí
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: