Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecký kraj

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

O ČEM PÍŠE:

VÝROČNÍ AKCE KČT

Pořádá: Klub českých turistů

Turistické srazy a pochody

Oblast: Ústecký kraj

NEJVÝZNAMNĚJŠÍ AKCE 2020:

60. Brtnické ledopády

60. Jarní sraz turistů Děčínska

50. Velikonoční výstup na Mědník

40. Pro velikonoční vajíčko na Pravdu

VÝROČNÍ AKCE KČT

Pořádá: Klub českých turistů • Turistické srazy a pochody • Oblast: Ústecký kraj • NEJVÝZNAMNĚJŠÍ AKCE 2020: • 60. Brtnické ledopády • 60. Jarní sraz turistů Děčínska • 50. Velikonoční výstup na Mědník • 40. Pro velikonoční vajíčko na Pravdu

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 03.1.2020

AKTUALIZACE: 8.3.2020

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Ústecký kraj • Destinace: mimo destinaci

2020 - ROK PLNÝ KULATIN

Přehled výročních turistických akcí, které se letos uskuteční v Ústeckém kraji

Klub českých turistů nedávno ukončil vydařené oslavy 130 let svého založení, ale důvod k turistické radosti přetrvává dál. Nadšení obětavých organizátorů dotáhlo množství turistických akcí k jubilejnímu ročníku, který proběhne právě v tomto roce.

Jarní sraz turistů v okrese Děčín

Foto: Karel Veselý

Záběr z loňského turistického srazu okresu Děčín v Dolní Poustevně. Letos se sraz koná v Krásné Lípě a bude to již šedesátý ročník.

Oblastní výbor Klubu českých turistů Ústeckého kraje děkuje všem pořadatelům dále uvedených akcí za neúnavnou dlouholetou obětavou práci. Některé z nich jsou výsledkem úsilí již několika turistických generací. Členům KČT z celé oblasti doporučujeme, aby tyto akce svou účastí letos podpořili a využili této příležitosti k prohloubení přátelství mezi našimi turistickými odbory.

VÝROČNÍ AKCE KČT 2020:

Z KLÍNŮ DO KLÍNŮ - 40. ročník
25. 1. 2020 pořádá KČT Loko Most. Lyžařský přejezd nebo pěší pochod (podle sněhových podmínek). Délka tras od 6 do cca 25 km. V cíli medaile, diplom a stravenka na občerstvení v restauraci.

BRTNICKÉ LEDOPÁDY - 60. ročník
14. 2. 2020 pořádá KČT Loko Teplice. Společně se vydáme do údolí Vlčího potoka u obce Brtníky na Děčínsku, kde jsou největší a nejkrásnější ledové záclony, krápníky, jazyky a nejroztodivnější zamrzlé útvary.

OD EVŽENKY K EVŽENCE - 40. ročník
7. 3. 2020 pořádá KČT Chomutov. Pochod nádhernou krajinou podél řeky Ohře. Start a cíl v lázeňském areálu Evženie. Trasy do Perštejna, Boče a do Stráže nad Ohří.

QUO VADIS - 20. ročník
14. 3. 2020 pořádá KČT Loko Teplice. Noční dálkový pochod z Komáři Vížky v Krušných horách na nejvyšší vrchol Českého středohoří - Milešovku.

JARNÍ SRAZ OKRESU DĚČÍN - 60. ročník
21. 3. 2020 pořádá KČT Krásná Lípa. Jubilejní jarní sraz turistů okresu Děčín v Krásné Lípě bude součástí oslav 150. výročí povýšení Krásné Lípy na město.

VELIKONOČNÍ VÝSTUP NA MĚDNÍK - 50. ročník
12. 4. 2020 pořádá KČT Klášterec nad Ohří. Pochod pro širokou veřejnost začíná v Klášterci nad Ohří, cíl je na vrcholu Mědník. Hlavní trasa 10 km, každý účastník obdrží diplom.

PRO VELIKONOČNÍ VAJÍČKO NA PRAVDU - 40. ročník
13. 4. 2020 pořádá KČT TJ. Lokomotiva Louny. Zřícenina hradu Pravda u obce Pnětluky se stane místem jubilejního dostaveníčka turistů a setkání dlouholetých přátel a kamarádů.

POCHOD HANY BENEŠOVÉ - 30. ročník
13. 6. 2020 pořádá TJ Sokol Duchcov. Turistický pochod pořádaný na památku manželky prezidenta ČSR Edvarda Beneše Hany Benešové, která se narodila v Domaslavicích.

TÝNIŠŤSKÉ ŠLÁPOTY OD DUBU K DUBU - 30. ročník
24. 7. 2020 pořádá KČT Loko Teplice. Tradiční dálkový pochod. Základní trasa 70 km, ultradálková trasa 130 km. Součást česko - slovenského poháru v ultratrailu na 100 km.

SOKOLSKÝ TURISTICKÝ SRAZ - 20. ročník
19. 8. 2020 pořádá TJ Sokol Duchcov. Pětidenní turistický sraz, trasy 7 až 75 km v oblasti Krušných hor a Českého středohoří.

Zbývá dodat, že všechny uvedené turistické akce jsou určeny nejen pro členy KČT, ale i pro širokou veřejnost. Podrobné informace najdete v propozicích publikovaných v internetovém turistickém kalendáři Ústecké oblasti na webové adrese www.kctul.cz.


Fotografie k článku:

Jarní sraz turistů v okrese Děčín Hrad Šumburk - turistická akce Od Evženky k Evžence Brtnické ledopády

Související odkazy:

TURISTICKÁ AKCE
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 04.01.2020

Už je nějaký konkrétní program toho jarního srazu v Krásné Lípě? K. Novák - Děčín

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: