Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecký kraj

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 22.12.2018

AKTUALIZACE: 15.6.2019

Klub českých turistůTuristická trasa

Rubrika: Značkaři / Turistická trasa

Region: Ústecký kraj • Destinace: mimo destinaci

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ A ČTYŘI DESTINACE ÚSTECKÉHO KRAJE

Pavučiny pěších a cyklistických tras skvěle slouží turistům z tuzemska i zahraničí.

Dolní Poohří, České středohoří, České Švýcarsko a Krušné hory - to jsou čtyři nejdůležitější a nejoblíbenější turistické destinace Ústeckého kraje. Každá z nich nabízí jinou krajinu, jiné krásy a zajímavosti. Jedno však mají všechny tyto oblasti společné - výborné turistické značení.

Odbory KČT v Ústeckém kraji

Foto: Martin Zíka

Destinace Ústeckého kraje: České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří jsou propojeny značenými turistickými trasami, o které pečují značkaři koordinovaní Klubem českých turistů. Červené body na mapě vyznačují aktivní kluby KČT.

Pokud si otevřete web www.mapy.cz a zvolíte si turistickou verzi této aplikace, zjistíte, že celý Ústecký kraj je protkán barevnou pavučinou turistických cest a cyklotras. Tímto způsobem jsou vzájemně propojeny všechny čtyři destinace, mezi nimiž proudí turisté z místa na místo, od zajímavosti k pamětihodnosti, od hradu k zámku, od hospůdky k hotelu, od infocentra ke galerii, atd. A to v každou roční dobu, v létě pěšky nebo na kolech, v zimě na běžkách...

Klub českých turistů, jehož značkaři tyto trasy během mnoha let poctivé práce vybudovali a vybavili rozcestníky, mapami a odpočívadly, tak vytvořil základ pro úspěšný rozvoj cestovního ruchu, ze kterého profitují poskytovatelé služeb všeho druhu. Tyto trasy jsou každoročně obnovovány. Každým rokem též přibývají trasy nové.

Kdybyste chtěli projít všechny tyto trasy, pravděpodobně by vám to trvalo několik let. Jen na území Ústeckého kraje byste museli absolvovat celkem tři tisíce kilometrů pro pěší a další tisíce kilometrů pro cyklisty. A kdyby Vám to bylo málo, můžete se napojit na dálkové evropské trasy vedoucí třeba od Atlantiku k Černému moři (E3) nebo od Baltu ke Středozemnímu moři (E10).

Pro nás je důležité vědět, že Ústecký kraj patří mezi turisticky atraktivní středoevropské regiony. Informace o nejzajímavějších místech všech čtyř destinací najdete přehledně uspořádány na internetovém propagačním portálu www.gatetobohemia.com. Poznávat náš kraj můžete rovněž při klubových a veřejných akcích Klubu českých turistů, které najdete na webové stránce KČT ústecké oblasti www. kctul.cz.

Fotografie k článku:

Odbory KČT v Ústeckém kraji Mariina vyhlídka u Jetřichovic - České Švýcarsko České středohoří - hrad Hazmburk Krušné Hory - Horní Blatná Dolní Poohří - řeka Ohře

Související odkazy:

ODBOR KČTDALŠÍ INFO
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: