Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecko

Autor článku:

Václav Nič

Václav Nič

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 26.4.2019

AKTUALIZACE: 2.6.2019

Klub českých turistůTuristická trasa

Rubrika: Značkaři / Turistická trasa

Region: Ústecko • Destinace: Krušné hory

ZMĚNA ČERVENÉ E3 ÚSEK OSTROV - ADOLFOV

Rozsáhlá změna mezinárodní červené TZT E3 - přes Tisou už nevede

Z důvodu vedení červené trasy, která je součástí mezinárodní trasy E3 (Atlantik - Ardeny - Eisenach - Dukla), přes vojenský výcvikový prostor u Tisé, bylo nutné hledat jiné vedení této trasy mimo toto území.

Změna značení u Tisé

Foto: Václav Nič

Značkaři se připravují na celodenní akci v terénu na přeznačení turistických značených tras u Tisé.

Na podzim 2018 se na krajskou komisi značení obrátila Armáda ČR s oficiální žádostí zrušení turistického značení vedoucího vojenským výcvikovým prostorem (VVP) Tisá. Za značkaře jsme oponovali, že tudy trasa vede již nespočet roků a vše bylo tehdy konzultováno s vedení VVP. Po vzájemné schůzce a prohlídce terénu jsme byli ujištěni, a též nám byly předány mapy s aktuálním zákresem VVP, že tudy opravdu vést turisty nemůžeme. Turistická značená trasa procházela 4 km VVP, kde se aktivně cvičí. S vedením VVP jsme dohodli definitivní odstranění značení do konce dubna 2019. Mezitím byly instalovány tabulky upozorňující na zákaz vstupu a průchodu po této turistické značené trase v době vojenského cvičení.

VOJÁCI ZMĚNILI TRADIČNÍ TURISTICKOU TRASU

Situace před kterou jsme byli postaveni nás nutila okamžitě jednat. Nejprve jsme museli najít jinou alternativu vedení trasy. Potom nastala jednání s Radou značení, Krajským úřadem, obcemi Tisá a Petrovice a také s vydavateli map. Museli jsme provést změny v evidenci sítě TZT a objednat 124 ks nových směrovek. Jednalo se o přeložení červené trasy v délce 24 km a změna se dotkla dalších 5 TURISTICKÝCH ZNAČENÝCH TRAS a jedné cyklotrasy. 25. dubna byl zamazán poslední úsek vedoucí VVP z Panenské k Hornímu lesu.

KUDY MEZINÁRODNÍ TRASA E3 VEDE NYNÍ

Nově je červená TZT vedena z Ostrova přes Rájec - Petrovice - Krásný Les a na původní trasu se napojuje znovu v Adolfově. Celá trasa je vybavena novými směrovkami. Změnu zajišťovalo 6 značkařských skupin obvodů Děčín a Ústí n. L. Aktuálně jsou k těmto změnám vydány již dvě mapy, edice KČT č. 12 Národní parky České a Saské Švýcarsko - 8. vydání, je zde ale pouze část změny. Druhá část bude na připravované mapě č. 6 Krušné hory - Teplicko. Měla by vyjít v první polovině roku 2019. Změny jsme též předali našIm německým kolegům a Sachsen Kartograpfie Dresden vydal též novou mapu, kde je změna zakreslena téměř celá. Portál Mapy.cz provedl změnu na internetovém prohlížeči, bohužel aplikace do mobilu změněna zatím není.

POZOR NA ZNAČENÍ VE STARŠÍCH MAPÁCH

Tato rozsáhlá změna jistě způsobí v této sezóně nepříjemnosti turistům, kteří používají starší mapy nebo mapy vydavatelů, kteří nespolupracují s Klubem českých turistů. Za KKZ Ústecké oblasti se omlouváme, ale na druhou stranu jsme tuto změnu provést museli a obce Tisá a Petrovice jsou informovány.

Fotografie k článku:

Změna značení u Tisé Změna turistického značení u Rájce Změna značení v Ostrově Turistické mapy

Související odkazy:

MAPA
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: