Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Šluknovsko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 13.03.2019

AKTUALIZACE: 26.1.2020

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Šluknovsko • Destinace: České Švýcarsko

POHÁDKOVÝ LES V KRÁSNÉ LÍPĚ

Rodiny s dětmi zveme na 35. ročník oblíbené turistické akce

Pohádkové lesy, jejichž smyslem je vylákat rodiče s dětmi do přírody, se staly fenoménem doby. V průběhu roku se konají na mnoha místech republiky. Mezi prvními, kdo začal akce tohoto typu pořádat, byli krásnolipští turisté. Ti mají na svém kontě již tři dekády úspěšných ročníků a letos svůj pohádkový les plánují na sobotu 6. června 2020.

Start Pohádkového lesa v Krásné Lípě

Foto: Mikuláš Peterka

Na startu Pohádkového lesa v Krásné Lípě zbrojnoši pouštějí lid na trasu postupně. Je to nutné proto, aby se u stanovišť nehromadilo nadměrné množství lidí.

Pro ty, kdo ještě netuší, oč jde, malé vysvětlení. Pod pojmem „Pohádkový les“ si můžete představit příjemnou procházku lesní stezkou. Na ní jsou rozmístěna stanoviště mající charakter známé pohádky, k níž přísluší pohádkové bytosti (dobrovolníci v kostýmech). U stanoviště se plní různé úkoly rozvíjející pohybovou dovednost či vědomosti formou kvízu. Po splnění úkolu dětští účastníci obdrží razítko do kartičky, kterou si od startu nesou s sebou. Děti, které nasbírají po trase všechna razítka, pak v cíli obdrží diplom. Pohádkový les je tedy nejen vydatnou zábavou pro celou rodinu, ale je též příspěvkem k rozvoji zručnosti a znalosti (nejen dětí, nýbrž i dospěláků).

PATŘÍME K PRAVIDELNÝM ÚČASTNÍKŮM

Na krásnolipský Pohádkový les jezdí celá naše rodina už několik let. Máme ho rádi, protože je to akce dotažená téměř k dokonalosti. Trasa je dobře značená, pohádková stanoviště mívají výbornou úroveň (skvělé masky). Také zázemí akce je dobře připravené. Křinické náměstí v tento den ožívá mnoha atrakcemi, jejichž součástí je i staročeský jarmark, takže je tu o zábavu pro všechny postaráno na celý den.

JAK SE DO LESA DOSTATI

Start letošního Pohádkového lesa v Krásné Lípě (6. 6. 2020) bude opět na Křinickém náměstí ve vestibulu Aparthotelu Lípa, kde účastníci po úhradě startovného obdrží kartičku pro sběr razítek a pokyny od pořadatele. Vstup do Pohádkového lesa nelze minout. Je to brána střežená zbrojnoši a před ní fronta čekající na start. Je potřeba respektovat, že při velkém počtu lidí je nutné pouštět účastníky na trasu postupně, a tudíž je trocha trpělivosti na místě. A pak už stačí jen jít podle značek (kreslené pohádkové postavičky) a plnit úkoly na stanovištích. Obě trasy (2 a 7 km) vás okruhem dovedou zpět na Křinické náměstí. Za kompletně vyplněnou kartičku každý účastník obdrží v cíli diplom a upomínkové předměty. Majitelé čtyřnohých přátel nechť respektují, že vzhledem k čilým aktivitám a velkému množství dětí musejí být psi na krátkém vodítku.

LEHKÁ TRASA PRO NEJMENŠÍ

Lehčí trasa Pohádkového lesa měří 2 kilometry a je určena pro nejmenší děti a batolata v kočárcích. Startuje se v době mezi 8 až 11 hodinou. Na trase, která vede převážně krásně rozkvetlým městským lesoparkem, bude 8 pohádkových stanovišť. Kromě plnění úkolů od pohádkových bytostí je možné zkoumat různé botanické a historické zajímavosti nebo se vyřádit na dětském hřišti u rybníku Cimráku.

PLNOTUČNÁ TRASA MĚŘÍ 7 KILOMETRŮ

Pro zdatnější chodce je připravena trasa lesem v okolí Krásné Lípy. Na ní bude celkem 24 stanovišť s osmdesáti pohádkovými bytostmi! Startuje se v době mezi 8 až 10 hodinou. Čeká vás opravdu vydatná porce aktivit. Jako rodiče se do cíle pokaždé doplazíme s posledním zbytkem sil, které pak zpravidla obnovujeme u stánků za cílovou páskou. Dítka mezitím zázračně ožívají a s vervou se vrhají na další atrakce.

NA ZÁVĚR VOLBA NEJLEPŠÍHO POHÁDKOVÉHO STANOVIŠTĚ

Předpokládané ukončení Pohádkového lesa na trasách je v 14.30 hodin, ale doprovodný program na Křinickém náměstí (atrakce pro děti a staročeský jarmark) bude probíhat dál. Jeho tradiční součástí bude v 15.30 hodin přehlídka pohádkových postav a vyhodnocení pohádkových stanovišť za účasti „dobyvatelů“ Pohádkového lesa.

DOPROVODNÝ KULTURNÍ PROGRAM NA KŘINICKÉM NÁMĚSTÍ:
Sledujte na www.kctul.cz.

PŘIJEĎTE DO KRÁSNÉ LÍPY TAKÉ

Takže se Vás na začátku června krásnolipští turisté těší, určitě si to s dětmi parádně užijete. Pokud se chcete pídit po dalších informacích, klikněte si na odkaz níže, případně se můžete obrátit přímo na hlavního pořadatele - Mikuláš Peterka, mikulas.peterka@seznam.cz, 602 482 239.

Fotografie k článku:

Start Pohádkového lesa v Krásné Lípě Pohádkový les - Krásná Lípa Pohádkový les - Krásná Lípa Pohádkový les - Krásná Lípa Pohádkový les - Krásná Lípa Pohádkový les - Krásná Lípa Pohádkový les - Krásná Lípa
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 13.03.2019

Takže letos dorazíme opět v plném počtu. Loni to bylo perfektní. Akorát by mne ještě zajímalo, kde se budou akreditovat ty bábovky do soutěže. M.

Komentováno: 13.03.2019

Také chválím, jen bych se přimlouvala za to, aby se dětem místo nezdravých sladkostí dávalo něco rozumnějšího. Jindra

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: