Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Děčínsko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 03.12.2018

AKTUALIZACE: 3.12.2018

SlužbaMěsto - obec

Rubrika: Ubytovací služba / Město - obec

Region: Děčínsko • Destinace: České Švýcarsko

DOBŘE JE U ZELENÉHO STROMU

Romantika Českého Švýcarska přímo z okna vašeho pokoje

Národní park České Švýcarsko patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v České republice. Milovníci přírody zde obdivují především mohutné skalní stěny a nejroztodivnější pískovcové skulptury vysochané živly. Zajímavosti tohoto kraje rozhodně není možné poznat během jednoho dne. Proto je vhodné si zde zajistit nocleh samozřejmě nejlépe v místě, odkud lze rovnou vyrážet na túry. A takovým strategickým místem je rodinný hotýlek U Zeleného stromu v Janově nad Hřenskem.

Hotel U Zeleného stromu

Foto: Martin Zíka

Rodinný hotýlek U Zeleného stromu v Janově nad Hřenskem poskytuje nejen ubytovací a stravovací služby pro své hosty, ale také zázemí pro místní oddíl Klubu českých turistů. Členové KČT s platnou Sphere kartou zde mohou využít slev.

Nutno podotknout, že hotel U Zeleného stromu nepatří do kategorie velkokapacitních supermoderních komplexů. Právě naopak. Jedná se o menší rodinný podnik s kapacitou 26 lůžek v deseti pokojích umístěných ve stylovém hrázděném objektu, který architektonicky krásně zapadá do atmosféry malé obce Janov. Pokoje, restaurace a společenský sál mají selský charakter, čemuž odpovídá i atmosféra, kterou tu můžete zažít. Dobré pivečko a česká domácí kuchyně vás nabije energií, abyste mohli spokojeně absolvovat i náročné celodenní výlety.

Vydat se odtud můžete například po žluté turistické trase do Hřenska, kde je přístaviště výletních lodí. Ty vás zavezou třeba do Děčína (krásný zámek) nebo do Bad Schandau (německé lázeňské městečko a výchozí místo pro trek ke skalním věžím Schrammsteine). Můžete vyrazit také na opačnou stranu do obce Růžová. Tam najdete novou rozhlednu Růženka s výhledy na masiv Křídelních stěn a vrcholky Lužických hor.

Když budete mít s sebou i děti, rozhodně se nezapomeňte zastavit v indiánské vesničce, kolem které půjdete. A nebo také můžete odbočit po zelené trase do skalnatého údolí říčky Kamenice a vybrat si projížďku lodí po Tiché nebo Divoké soutěsce. V tom druhém případě lze pokračovat výletem na Mezní Louku (atrakce pro děti) a dál až ke slavné Pravčické bráně, což už je vydatný celodenní výlet. A nebo...

A nebo, pokud se chcete jen kochat, stačí ujít po „zelené“ cca půl kilometru od hotelu U Zeleného stromu a stanete přímo pod kovovou konstrukcí janovské rozhledny nabízející úchvatné výhledy na masivy skal a mystické stolové hory Saského Švýcarska. Vlastně je nejlépe zajít nejprve sem a nechat se inspirovat k romantickým výpravám právě zde.

Možností, jak strávit třeba celý týden v Českém Švýcarsku, je nepřeberně. Dolský mlýn, Falkenštejn, Šaunštejn, Malá Pravčická brána, Mariina vyhlídka, Vilemínina stěna, Rudolfův kámen... To jsou jen některé z nádherných míst, které byste při návštěvě tohoto kraje neměli opomenout. Výlety si můžete plánovat hned po dobré večeři.

Aktuální informace vám ochotně poskytne personál U Zeleného stromu (kde je i malé infocentrum) a nebo si je můžete prostřednictvím wifi „vygůglit“ sami. Pokud je váš cíl trochu více z ruky, pak se stačí domluvit na recepci, aby pro vás byl na požadovaný čas připraven hotelový mikrobus (a tím pádem můžete cestou v klidu ochutnávat i místní alkoholické speciality, jako jsou například regionální piva Falkenštejn, Kocour, Kamenický poklad nebo lahodné medoviny či vyhlášená Děčínská jeřabinka.

Z toho, co bylo výše uvedeno, vám bude asi už jasné, že s rezervací ubytovacích termínů v hotelu u Zeleného stromu není radno váhat. Letní sezóna bývá vyprodaná již na jaře. Máte-li tedy v plánu navštívit České Švýcarsko a zde trochu pobýt, pak si zajistěte pokojíček co nejdříve. Můžete tak učinit přes aplikaci Booking.com nebo přes kontakty na webu hotelu, který najdete na adrese www.uzelenehostromu.cz.

Fotografie k článku:

Hotel U Zeleného stromu Richard Vech Sranda u Zeleného stromu Janovská rozhledna Křídelní stěny z Janovské rozhledny Stolové hory Saského Švýcarska z janovské rozhledny Výlet pramicí - Divoká soutěska

Související odkazy:

MAPAODBOR KČTDALŠÍ INFO
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

Komentováno: 04.12.2018

České Švýcarsko je opravdu nádherné, když ho může člověk pozorovat z okna svého pokoje. Jinak je to strašná dřina, samé schody, samé kopce, a málo osvěžoven. Ještě aby člověk pořád s sebou tahal lahváče.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: