Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Teplicko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 13.01.2019

AKTUALIZACE: 15.10.2019

Klub českých turistů

Rubrika: Odbor KČT /

Region: Teplicko • Destinace: České středohoří

OGRANIZOVANÁ TURISTIKA V TEPLICÍCH

Představujeme odbor KČT Teplice Letná

Odbor turistiky TJ Sklounion Teplice existoval již od poloviny 50. let minulého století. Po obnovení Klubu českých turistů se odbor neprodleně přihlásil do řad KČT, avšak zůstal až do současnosti součástí tělovýchovné jednoty (TJ). Název TJ se postupně měnil až k současnému názvu TJ Teplice Letná.

Členové KČT odbor TJ Teplice Letná v Tyrolsku

Foto: Jan Kostohryz

Vysokohorská sekce oddílu KČT TJ Teplice Letná si v plné síle a svěžesti užívá alpských kopečků v Tyrolsku.

Vzhledem ke stárnutí členstva se utlumily i aktivity odboru. Ve vzpomínkách však stále žije 39 ročníků letních stanových základen (1960 – 1999, mimo rok 1991), které byly pořádány každý rok na jiném místě (vždy tři čtrnáctidenní běhy !), rovněž tak dálkový etapový pochod Okolo nejstarších lázní, který jsme pořádali (poslední ročník v r. 1989).

V současné době má odbor 79 členů, z toho však 66 již v důchodovém věku. Tomu se také přizpůsobily aktivity odboru. Nosným programem jsou nyní jednodenní výlety (téměř každou neděli), 2x – 3x do roka vícedenní akce pro menší skupiny. Naši členové se zúčastňují i akcí pořádaných Oblastí KČT Ústeckého kraje (např. velmi oblíbená je turistika v Rakousku).

Scházíme se každé poslední úterý v měsíci v restauraci Aladdin v Teplicích k neformálnímu posezení a podebatování, občas i na oblíbené „zpívánky“ s muzikanty z řad našich členů a jejich přátel.

Po delší přestávce je opět vedena kronika odboru. Akce odboru jsou pravidelně oznamovány ve dvou vývěsních skříňkách v Teplicích, pro členy též mailem a rovněž na internetových stránkách www.kctul.cz. Určitě bychom přivítali zájem nové generace o organizovanou turistiku, ze které by se mohl najít též mladší a aktivnější předseda.

Autor textu: Jan Kostohryz, předseda odboru TJ Teplice Letná (od r. 2004).

Fotografie k článku:

Členové KČT odbor TJ Teplice Letná v Tyrolsku Členové KČT odbor TJ Teplice Letná na horách Turisté hudebníci Turistické muzicírování

Související odkazy:

ODBOR KČT
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: