Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Litoměřicko

Autor článku:

Jiří Řehák

Jiří Řehák

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 26.03.2019

AKTUALIZACE: 24.5.2019

Klub českých turistů

Rubrika: Pozvánka na akci /

Region: Litoměřicko • Destinace: České středohoří

OBNOVENÉ LITOMĚŘICKÉ NÁVRATY

Pozvání na turistickou akci u příležitosti 800 let města Litoměřice - dne 25. května 2019

Turistický pochod okolím Litoměřic určený pro širokou veřejnost a všechny věkové kategorie. Připraveny tři trasy pochodu 8, 18 a 28 km. Start a cíl na Mírovém náměstí v Litoměřicích dne 25. 5. 2019.

Město Litoměřice, pohled na parkány.

Foto: Martin Zíka

Královské město Litoměřice v sobotu 25. května 2019 oslaví 800 let svého trvání. Úctyhodnou historii města dokládají příkladně zachovalé architektonické památky obdivované turisty ze všech končin světa.

Klub českých turistů Litoměřice, v rámci oslav 800 let města, pořádá dne 25. května 2019 turistický pochod pod názvem "Litoměřické návraty". Uvedenou akcí chtějí turisté navázat na přerušenou tradici litoměřických pochodů, které se ve městě konaly nepřetržitě od roku 1966 po dobu 40 let.

TŘI TRASY - PROCHÁZKA I VYDATNÁ TŮRA

V rámci pochodu, který je svým charakterem určen pro širokou veřejnost a všechny věkové kategorie, jsou připraveny tři pěší trasy.
Trasy 8, 18 a 28 km povedou okolím Litoměřic, s možností krásných výhledů na České středohoří. Mimo jiné, na jednotlivých trasách vystoupáme na vrchy Hradiště, Radobýl a Varhošť. Dále bude možnost vidět zříceninu hradu Kamýk, skalní útvar Kočku, Hibschovu jeskyni, kapli Loreta i dominanty města Litoměřic.

TAKÉ NĚCO PRO DĚTI

Ve spolupráci s příslušnými složkami bude nejkratší trasa zpestřena i aktivními ukázkami pro děti. V cíli účastníci pochodu obdrží pamětní list a další upomínkové suvenýry. Start pochodu bude od 8 do 10 hodin na Mírovém náměstí v Litoměřicích, kde bude do 17 hodin i cíl. Podrobnější informace pro účastníky pochodu budou poskytnuty na webových stránkách: turistika-lt.webnode.cz-KČT Litoměřice, případně na mailu: rehakji@seznam.cz.

Fotografie k článku:

Město Litoměřice, pohled na parkány. Historická architektura v Litoměřicích. Zřícenina hradu Kamýk - pohled z vrchu Plešivec Radobýl, výhled na Žernosecké jezero a Lovoš.
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: