Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Ústecko

Autor článku:

Martin Zíka

Martin Zíka

PROFIL

O ČEM PÍŠE:

ÚSTECKÁ JARNÍ 50

54. ročník dálkového pochodu

Termín: 18. 4. 2020

Zahájení: 6 - 10 hodin

Start/cíl: Ústí nad Labem v ulici Důlce

7 tras různé náročnosti

Oblast: České středohoří

Pamětní list

Informace: 721 765 144

ÚSTECKÁ JARNÍ 50

54. ročník dálkového pochodu • Termín: 18. 4. 2020 • Zahájení: 6 - 10 hodin • Start/cíl: Ústí nad Labem v ulici Důlce • 7 tras různé náročnosti • Oblast: České středohoří • Pamětní list • Informace: 721 765 144

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 04.03.2019

AKTUALIZACE: 16.2.2020

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Ústecko • Destinace: České středohoří

ÚSTECKÁ JARNÍ PADESÁTKA

Blíži še 54. ročník legendárního turistického pochodu

Dálkové turistické pochody patří i v dnešní pohodlné době k oblíbeným volnočasovým aktivitám. Svědčí o tom více než půl století dlouhá tradice akce s názvem „Ústecká jarní padesátka“. Jedná se o hojně navštěvované setkání milovníků pěší chůze, které je tradičně situované do oblasti Českého středohoří. Letos se uskuteční 18. dubna 2020.

Ústecká jarní padesátka - vyhlídka na Labe

Foto: Karel Punčochář

Turistický pochod Ústecká jarní padesátka, který pořádá Klub českých turistů, oddíl Spartak Ústí, je vynikající příležitostí na průzkum labských vyhlídek. Díky tomu, že příroda se teprve probouzí, jsou výhledy i z míst později zakrytých bujnou zelení. Na snímku vyhlídka Mlynářův kámen.

Ta „padesátka“ v názvu značí nejdelší a také nejzajímavější trasu pochodu. Ale i méně výkonní sváteční turisté si mohou vybrat z nabídky méně náročných tras, jejichž kilometráže jsou 8, 11, 18, 22, 29, 35 a 50 km. Pokud si ovšem libujete ve sběru vavřínů a všeobecného uznání, pak nepolevíte a dáte tu nejdelší! Za ty puchýře a skvělé vzpomínky to stojí. Každopádně je na místě upozornit, že nejdelší trasa není určena pro začátečníky a proto je vhodné dobře odhadnout fyzické schopnosti, aby nemuseli zasahovat záchranáři.

NÁDHERNOU KRAJINOU ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ

Všechny trasy Ústecké jarní 50 jsou vedeny zajímavými místy Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Navštívíme přírodně i historicky zajímavá místa, rozhlédneme se po kraji z vyhlídek a vrcholů. V nabídce atraktivit jsou například vyhlídky do kaňonu Labe, oblíbená Erbenova rozhledna či hrad Blansko. Všechny trasy jsou koncipovány jako okruhy končící opět v místě startu. Ten je jako obvykle v Ústí nad Labem v ulici Důlce u hudebního klubu APOLLO (pod Mariánským vrchem - od hlavního nádraží v Ústí je to cca 400 m po žluté značce vpravo). Začátek (akreditace) Ústecké jarní padesátky je od 6 do 10 hodin (ranní čas je pochopitelně vyhrazen pro borce vyrážející na padesátku).

ODMĚNA VÁS NEMINE

Pokud stihnete dorazit do cíle k hodině oficiálního ukončení (což je 20.00), pak obdržíte placku Ústecké jarní 50, pamětní list a diplom za odvedený výkon. Ale také si odnesete nezapomenutelné zážitky z krásných míst Ústeckého kraje a ze setkání se zajímavými lidmi, kteří stejně, jako vy, milují toulky krajinou a vůni jarní přírody.

VÍTÁME I HOSTY ZDALEKA

Turistický pochod „Ústecká jarní 50“ je určen pro malé výletníky (trasa 8 km) i pro výkonnostní turisty. Pro účastníky, kteří přijedou z větší vzdálenosti, je připraveno ubytování v objektu Krajské organizace Pionýr Ústí n. L., Důlce 3092/74 (APOLLO). Před akcí, tzn. 12. 4., je ubytování od 17.00 hodin do 8.00 hodin druhého dne (ve vlastním spacím pytli). Poplatek za osobu a noc 30 Kč. Akci pořádá KČT Spartak Ústí, informace týkající se organizace vám poskytneme na čísle 721 765 144.

TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ !

Fotografie k článku:

Ústecká jarní padesátka - vyhlídka na Labe Ústecká jarní padesátka - Erbenova vyhlídka Ústecká jarní padesátka Ústecká jarní 50 - turisté v terénu Turisté pod zříceninou hradu Blansko Ústecká jarní padesátka Ústecká jarní 50 - České středohoří

Související odkazy:

MAPATURISTICKÁ AKCEODBOR KČT
KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: