229

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Jezero Milada na Ústecku (bývalý povrchový důl).

Foto: Karel Punčochář

Bořeň Světlík Kamenický motoráček Lipová Zlatý vrch Kostel bez věže Nejsevernější bod Buková hora Rozhledna Kryry Kalvárie
ODBĚR

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

MIKULOVSKÁ ŠTOLA LEHNSCHAFTER

Unikátní stříbrný důl v Krušných horách přibližuje turistům práci středověkých horníků

Štola Lehnschafter - Krušné hory

Krátce před tím, než byly v roce 2019 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO vybrané památky Hornického regionu Erzgebirge / Krušnohoří, jsme navštívili stříbrnou štolu Lehnschafter nacházející se kousek pod železniční zastávkou v Mikulov v Krušných horách. Zážitek to byl natolik zajímavý, že jsme se domluvili jej v blízké budoucnosti prohloubit, a to doslova. Prolezli jsme totiž pouze část jednoho patra, přičemž lze sestoupit mnohem hlouběji.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice turistické trasy:


ARCHIV ČLÁNKŮ

POZVÁNKY NA TURISTICKÉ AKCE:

Turistickou veřejnost upozorňujeme, že do odvolání vládních opatření proti pandemii jsou veřejné turistické akce zrušeny.


KALENDÁŘ AKCÍ KČT

HISTORIE TURISTIKY V ÚSTECKÉM KRAJI:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích
Turistický magazín - odběr článků ODBĚR ČLÁNKŮ

CHCETE BÝT INFORMOVÁNI

O NOVÉM OBSAHU TURISTICKÉHO MAGAZÍNU?

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE