115

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ A NÁVŠTĚVNÍKŮ ÚSTECKÉHO KRAJE

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Slatě v Krušných horách.

Foto: Čeněk Prakušan

Šluknovský zámek Tiské stěny Arboretum Sněžná Hrad Střekov Labuť velká Podstávkový dům Vlčí hora Zubrnický motoráček Menhir u Klobuk Krásný Dvůr

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

MOLDAVSKÁ DRÁHA

Horská železnice T8 vás vyveze na krušnohorskou turistickou magistrálu

Moldavská dráha - Mikulovský tunel

Krušné hory jsou bohatě protkány značenými turistickými trasami pro pěší, cyklisty i běžkaře. Zejména hřebenová magistrála je celoročně velice oblíbená. Nicméně dostat se na ni znamená zdolat téměř kilometrové převýšení. S tím vám pomůže za pár korun Moldavská horská dráha, která vás třeba i s kolem vyveze do skvělých výchozích bodů pro turistiku - do Nového Města či na Moldavu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice přírodní zajímavosti:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích

Výběr z archivu:


Ze života Klubu českých turistů:

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE